Sex a VztahyProč se lidé rozvádějí?

Proč se lidé rozvádějí?

Nejpodivnější důvody v rozvodových řízení

-

- Reklama -

Rozvod manželů je smutná věc, ale velmi často nezbytná. Alespoň v případech, kdy přiměřenost jednoho partnera vzbuzuje pochybnosti toho druhého. Právě takové příběhy sdílelo několik rozvodových právníků.

Podle statistik více než 40 % manželství u nás, dříve nebo později končí rozvodem. Obecně ani ve světě nejsou statistiky nejpozitivnější. Například v USA tvoří rozvody přesně polovinu odehraných svateb. Není těžké dospět k závěru, že manželství již není tou samou institucí, jakou bývalo. Stále častěji si po líbánkách páry najednou uvědomují, že jejich manželství není dokonalé. Milostný klíč nesedí v zámku, jedno srdce se už nekýve v čase s druhým. No, protože nikdo nechce zůstat ve vztahu, který nepřináší radost. Rozvod, stejně jako svatba předtím se zdá být jediným správným rozhodnutím.

Ale to vlastně nepřísluší posuzovat nám, ale specialistům. A právě v nedávné diskusi se rodinní rozvodoví právníci podělili o některé z nejzlomyslnějších, nejdojemnějších a nejupřímnějších rozvodových příběhů. Mluvili o nejpodivnějších důvodech rozchodu, se kterými se v praxi setkali. Zde jsou ty nejzajímavější.

Ukáže se, že překvapivé množství manželství nepřežije ani první noc. „Ženich se během svatby vážně pohádal s novými příbuznými ze strany své manželky a kolem páté hodiny ráno z oslavy prostě odešel ,“ řekl jeden z právníků. „Ženich se na svatbě strašně opil, nevěstě se to opravdu nelíbilo a rozhodla se s ním rozvést hned po líbánkách, kam vyrazila bez svého novomanžela ,“ řekl další.

Ostatní novomanželé svatbu přežili, ale brzy se rozešli kvůli malicherným neshodám. Jeden z právníků říká: „Paní se po dvou měsících rozhodla rozvést s manželem, protože jí k narozeninám dal jen obal na iPad místo drahých šperků, o kterých snila.“

Jiný klient rozvodových právníků v soudním dokumentu uvedl, že jeho žena u stolu tak hlasitě žvýká a mlaská, že si „vypěstoval komplex“ a nyní se doslova potřebuje rozvést, protože není schopen jíst, když sedí vedle ní.

Ve skutečnosti všechny tyto malicherné konflikty vypovídají více o osobě, která podala žádost o rozvod, než o jeho drahé polovičce. Jsou ale chvíle, kdy jsou problémy opravdu vážné, i když s nádechem surrealismu.

„Když jsem pracoval jako rozvodový právník, vyskytl se případ ženy, která vstoupila do romantického vztahu s 15letým teenagerem, kamarádem svého synaJeště děsivější část příběhu je, že její manžel byl trenérem fotbalového týmu obou chlapců. Mým úkolem bylo prozkoumat důkazy, včetně všech textových zpráv, které se týkaly rozvodu. 

Jeden z nejdivočejších případů popsaných právníky je ale o muži, který z celého srdce miloval střelné zbraně a chtěl tuto lásku doslova přenést do své ložnice.

„Pracoval jsem pro advokátní kancelář, kterou jeden muž požádal o pomoc  s rozvodem, protože mu jeho žena už nedovolila vzít si do postele nabitou zbraň. Argumentoval tím, že pistole by se neměla brát jako zbraň, prý je to nástroj k posílení rodiny, jakási viagra, řekl právník. Do určité fáze žena s takovými hrami souhlasila. Jak jsme ale zjistili, dokud zbraň nebyla nabitá. Chlapovi to ale nestačilo a nebyl dost vzrušený, tak začal zuřivě naléhat. Manželka samozřejmě usoudila, že ten chlap má problém s hlavou a požádala o rozvod . 
Souhlas, tady se to dá plně pochopit…
KategorieSex a Vztahy
Amand Košenila
Amand Košenila
„Jestliže svoboda slova vůbec něco znamená, potom je to právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet.“ George Orwell.

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Aktuální články

Jak se chovat po spontánní noci s cizí ženou ve své posteli

Řekněme, že jste předešlou noc potkali úžasnou dívku v baru a dnes ráno jste se probudili ve stejné posteli. Zde...

Skinners letos míří do Německa a USA

Fenomén v bosém obouvání, brněnští Skinners, za sebou mají úspěšný rok. Celkové tržby společnosti se vyšplhaly na 100 milionů...

Přestat kouřit může být obtížné, ale je to možné.

Téměř každý kuřák se nejednou v životě rozhodl skoncovat se špatným návykem, ale často se bolestná chuť na cigaretu...

Jak moc konzervativní investor chcete být?

Kryptoměny mají v poslední době reputaci nestabilní investice, kvůli vysokým ztrátám investorů, častým podvodům a chybám. Jedno z nejvíc diskutovaných...
- Reklama-

Zajímavý fakta o sexu, který se týkají lásky a romantických pocitů.

Není žádným velkým tajemstvím, že pravidelný sex je jedním z nejlepších způsobů, jak posílit vlastní imunitu. Výhody sexu, jak...

V zimních měsících naši pokožku stresují intenzivní vlivy prostředí

Na naši pleť v zimě nepříznivě působí střídání prostředí s velmi nízkou, a naopak vysokou teplotou při návratu domů,...

Musíš číst

Jak se chovat po spontánní noci s cizí ženou ve své posteli

Řekněme, že jste předešlou noc potkali úžasnou dívku v...

Skinners letos míří do Německa a USA

Fenomén v bosém obouvání, brněnští Skinners, za sebou mají...
- Reklama -

Mohlo by se vám líbitPODOBNÉ
Doporučeno pro vás