Sex a VztahyŘada věcí, které nakonec zlomí i ten nejpevnější vztah

Řada věcí, které nakonec zlomí i ten nejpevnější vztah

Jakýkoli vztah je vždy svazkem dvou lidí, takže dva jsou zodpovědní za jejich bezpečnost.

-

- Reklama -

Každý chce, aby jeho vztah byl dlouhý a šťastný. Ale ne vždy, to tak vyjde. Existuje řada věcí, které zlomí i ty nejsilnější páry, a někdy si ani nevšimneme, že ničí lásku a důvěru.

Vztah dvou lidí je nesmírně složitá věc, kterou může ovlivnit celá řada faktorů, které vyvstávají jak zvenčí, tak i zevnitř samotného páru. Není-li možné se pojistit proti vnějším faktorům, pak se všichni můžeme vyhnout určitému chování, které mohou pomalu ničit naše křehké vztahy.

Negativní pohled na svět

V životě každého člověka čas od času přijdou tvrdé rány. Ztráta zaměstnání, nemoc a smrt blízkých, nesplněný sen. To vše vážně podkopává optimismus člověka, přestává věřit v to nejlepší a na vše se začíná dívat prizmatem zklamání. A tato negativita je nakažlivá. Když je jeden z partnerů neustále nešťastný a druhý se ho neúspěšně snaží podporovat, utěšit, rozveselit, oba nakonec zažijí úplnou citovou devastaci. Už necítí radost ze vztahu, přitažlivost mizí.

Po těžkých situacích samozřejmě každý potřebuje čas. Pokud to váš blízký zažil, zpočátku stojí za to jednat jemně, podporovat ho, pomáhat s řešením problémů. Dát příležitost vyjádřit negativní emoce a nevyžadovat stejný pozitivní přístup jako dříve. Pokud se ale chmurné zážitky dlouho vlečou, problémy již byly převážně vyřešeny nebo uplynulo dost času a člověk stále ve všem vidí to negativní, stojí za to ho jemně nasměrovat k terapii. Jen málokomu se podaří dostat milovanou osobu z deprese vlastními silami, bez pomoci odborníků. A když to zkusíte, můžete se sami dostat do negativního pole.

 

Odcizení

Někdy se z nějakého důvodu jeden z partnerů začne chovat odcizeně. Neprojevuje péči a něhu, nezajímá se o záležitosti druhé poloviny, nepodporuje konverzace nebo se jim úplně vyhýbá. Často je to založeno na složitých psychologických důvodech. Aniž si to člověk uvědomuje, promítá do současného partnera traumata z minulosti.

Může se jednat např. o negativní prožívání vztahů s rodiči. Pokud na člověka v dětství vyvíjeli nátlak a on se jejich vlivu jen stěží zbavil, pak se v dospělosti bude partnerovi vyhýbat, pokud jeho chování bude nějak připomínat chování jeho rodičů. V tomto případě k distancování dochází nevědomě, člověk sám nemůže najít důvod náhlého vymizení zájmu.

V případě nevyřešeného sporu nebo skryté zášti mají lidé tendenci projevovat pasivní agresi a otevřeně dávat najevo svou lhostejnost druhé polovině. Proto je důležité všechny pochybnosti vyslovit nahlas a hledat řešení neshod společně.

Pokud pocity pominou, odpoutanost bude přirozeným chováním a nelze s tím nic dělat. Nejdůležitější v této situaci není ulpívat na minulosti, ale upřímně si odpovědět na otázku, co si oba přejete v budoucnu.

Neustálá kritika

Kritika je možná největším nepřítelem vztahu. Chtít vést člověka pomocí drsných poznámek nebo, zdánlivě, neškodně se mu vysmívat, můžete zcela odradit od touhy pokračovat ve vztahu. Zvláště nebezpečné je, pokud se oba partneři neostýchají ve výrazech, lpí na maličkostech a vyjadřují jakékoli nároky příliš ostře. To zabíjí vzájemný respekt a jak můžete udržovat intimitu s někým, koho si nevážíte? Pokud si všimnete zvyku kritizovat s rozumem nebo bez důvodu, zamyslete se nad tím, zda je pro vás tento pocit mít pravdu nebo nadřazenost důležitější než vaše drahá polovička. Pokud naopak čelíte takovému postoji, neodpovídejte stejně, ale otevřeně přiznejte, že je vám to nepříjemné. Je pravděpodobné, že k naslouchání vám postačí upřímný rozhovor.

Vnější rušení

Je vzácné, že zasahování jiných lidí do života páru vede k něčemu dobrému. I když pro vás přátelé a příbuzní chtějí jen to nejlepší, jejich rady se mohou ukázat jako neúspěšné a jejich názor může být subjektivní. Proto je třeba s radami ostatních zacházet skepticky a je lepší vůbec nikoho nepouštět k detailům svého osobního života. Pokud pochybujete o svém vyvoleném, pak musíte případné problémy řešit společně. A pokud je s vámi vše v pořádku, nenechte si to nikým zničit.

Nedůvěra

Vztahy nelze budovat bez pevných základů založených na důvěře. Oba partneři by se měli cítit bezpečně, věřit jeden v druhého. Nepodvádět se a nezrazovat. Pokud je důvěra zničena, bude velmi obtížné ji obnovit. Ještě horší je nedůvěra bez důvodu. Neustálé podezřívání a obviňování z údajné nevěry může jednoduše zničit všechno dobré, co ve dvojici je. Proto je tak důležité umět bezdůvodně důvěřovat a vyhýbat se žárlivosti. Ale buďme objektivní! Pokud jiná osoba neustále klame nebo již byla přistižena při skutečné zradě, musíte pochopit, že existují všechny důvody, proč se to stane znovu. A musíte si položit otázku, zda jste připraveni to vydržet, nebo vztah již přežil svou užitečnost.

Srovnání s ostatními

Může se vám zdát, že váš kamarád má lepší vztah. Nikdy se s přítelkyní nehádá. Je pořád v pohodě a má stále dobrou náladu a taky se k němu jeho milá chová moc hezky. Zatímco vaše spřízněná duše se často zlobí kvůli maličkostem, někdy vypadá dost naštvaně a nemá příliš ráda vašeho kamaráda. Pokud jste se tedy při takových myšlenkách přistihli, raději je vyhoďte z hlavy. Myslet si, že někde „je tráva zelenější“ a idealizovat si život někoho jiného, ​​nemá smysl. Nikdy nevidíme celý obrázek. Bez ohledu na to, jak růžově to všichni ostatní popisují, vždy se najde záporák, o kterém se mlčí a ideální postavy jsou jen ve filmech. Pohádkový románek přátel může být ve skutečnosti jen iluzí. Vždy si važte svého vztahu, i když není úplně dokonalý, pakliže se v něm opravdu cítíte dobře.

Obvinění

Pokud v páru dochází k vzájemnému obviňování, těžko je nazvat šťastnými. K vyřešení sporu navíc nepomáhají ani drsná prohlášení. Místo výroků typu: „Jsi hrozný! Zase jsi všechno zničila! Raději v klidu nabídněte řešení. Řekněte: „Cítím se zraněný a cítil bych se lépe, kdybychom…“. Takovéto „zprávy“ pronesené klidným, benevolentním tónem, odzbrojí a přimějí druhého, aby vás poslouchal.

Rozdílné vyjádření emocí

Lidem se často zdá, že se jim nedostává dostatek lásky a péče z toho důvodu, že se s partnerem dívají jinak na to, jak by projevy skutečných citů měly vypadat. Někdo považuje neustálé objímání a polibky za hlavní důkaz lásky, někdo potřebuje stabilní pomoc v každodenním životě a někdo se nemůže cítit šťastný bez teplých slov. Místo toho, abyste přemýšleli, jestli vás vaše drahá polovička miluje tak, jak vy ji, ujasněte si, co je pro ni ve vztahu nejdůležitější. A samozřejmě vyslovte, co vy potřebujete. Možná si budete muset více než jednou připomenout, že se potřebujete častěji objímat, vzájemně se pochválit. Jedině tak si můžete vybudovat silné pouto.

Nesoulad zájmů

Rozdílné zájmy nejsou kritickým, ale hmatatelným problémem, který může zničit každý vztah. Ve skutečnosti není nic špatného, ​​pokud máte oba diametrálně odlišné koníčky, kterým se věnujete ve svém volném čase, aniž byste k nim přitahovali spřízněnou duši. I v tom nejideálnějším vztahu je důležité, aby partneři měli svůj prostor a jeden od druhého si odpočinuli. Ale pokud je jeden kategoricky proti koníčkům druhého, pak začínají konflikty. Bez ohledu na to, jak otravný je koníček toho druhého, nedávejte to kriticky najevo. Nekritizujte, když o něm mluví, neposmívejte se, ale spíše chvalte úspěch. Když milovaný uvidí vaši podporu, jistě odpoví stejně.

Jakýkoli vztah je vždy svazkem dvou lidí, takže dva jsou zodpovědní za jejich bezpečnost. Nejen výše uvedené věci způsobují vztahovou mezeru. Hodně může otřást tím nejsilnějším spojením, pokud na problému nezačnete pracovat včas, nevyjednáváte, neděláte kompromisy a hlavně nebudete k sobě a sobě upřímní. Je důležité si uvědomit svou roli v této situaci. Pak, i když se tento vztah nepodaří zachránit, v dalším už nebudete opakovat minulé chyby.

KategorieSex a Vztahy
Amand Košenila
Amand Košenila
„Jestliže svoboda slova vůbec něco znamená, potom je to právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet.“ George Orwell.

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Aktuální články

Jak se chovat po spontánní noci s cizí ženou ve své posteli

Řekněme, že jste předešlou noc potkali úžasnou dívku v baru a dnes ráno jste se probudili ve stejné posteli. Zde...

Proč se lidé rozvádějí?

Rozvod manželů je smutná věc, ale velmi často nezbytná. Alespoň v případech, kdy přiměřenost jednoho partnera vzbuzuje pochybnosti toho...

Skinners letos míří do Německa a USA

Fenomén v bosém obouvání, brněnští Skinners, za sebou mají úspěšný rok. Celkové tržby společnosti se vyšplhaly na 100 milionů...

Přestat kouřit může být obtížné, ale je to možné.

Téměř každý kuřák se nejednou v životě rozhodl skoncovat se špatným návykem, ale často se bolestná chuť na cigaretu...
- Reklama-

Jak moc konzervativní investor chcete být?

Kryptoměny mají v poslední době reputaci nestabilní investice, kvůli vysokým ztrátám investorů, častým podvodům a chybám. Jedno z nejvíc diskutovaných...

Zajímavý fakta o sexu, který se týkají lásky a romantických pocitů.

Není žádným velkým tajemstvím, že pravidelný sex je jedním z nejlepších způsobů, jak posílit vlastní imunitu. Výhody sexu, jak...

Musíš číst

Jak se chovat po spontánní noci s cizí ženou ve své posteli

Řekněme, že jste předešlou noc potkali úžasnou dívku v...

Proč se lidé rozvádějí?

Rozvod manželů je smutná věc, ale velmi často nezbytná....
- Reklama -

Mohlo by se vám líbitPODOBNÉ
Doporučeno pro vás