ZdravíPřestat kouřit může být obtížné, ale je to možné.

Přestat kouřit může být obtížné, ale je to možné.

Hlavní je nezastavit se na půli cesty a nahradit chuť si zakouřit užitečnějšími věcmi.

-

- Reklama -

Téměř každý kuřák se nejednou v životě rozhodl skoncovat se špatným návykem, ale často se bolestná chuť na cigaretu ukáže být silnější. Pár triků vám pomůže najít v sobě sílu a přežít těžké období.

Najděte si náhradu za cigarety. Zvyk sáhnout po cigaretě je spojen nejen s psychickou, ale i fyziologickou závislostí. Tělo je zvyklé dostávat svou denní dávku nikotinu a při jeho nedostatku se objevují abstinenční příznaky. Frustrace, podrážděnost, úzkost vás mohou přimět znovu kouřit. Abyste tomu zabránili, vyzkoušejte například nikotinové náplasti, nikotinové bonbony, pilulky nebo speciální žvýkačky. Pokud máte pocit, že to nestačí, navštivte svého lékaře.

Nejednou jste se rozhodli přestat kouřit, ale všechny vaše pokusy byly zmařeny? Myslíte si, že s vaší „zkušeností“ kuřáka se nedá nic dělat? Už stokrát jste se tohoto zlozvyku vzdali, ale znovu se k němu vracíte? Pak vám možná následující rady pomohou překonat tuto závislost.

Nesnažte se jednoho dne přestat kouřit. Je velmi lákavé zahodit všechny krabičky cigaret, zapalovače a všem rezolutně prohlásit, že od tohoto dne už nekouříte! Ale věřte mi, že to není snadné, udělat to najednou. Podle statistik až 95 % lidí, kteří se pokusili přestat kouřit bez morální přípravy, bez podpory a léčby, znovu začalo kouřilo. Důvodem je nikotin, který je návykový. Proto je nezbytný integrovaný přístup k řešení tohoto problému.

Najděte stejně smýšlející lidi. Pokuste se přestat kouřit nejen sami, ale najděte si ve společnosti někoho, kdo se také touží zbavit této závislosti. Řekněte o svém záměru svým blízkým. Věřte mi, že jejich podpora je velmi důležitá, protože když vám někdo věří, pak i vy začnete věřit sami sobě. Můžete také získat podporu poradce pro behaviorální terapii. Pomůže vám stanovit si cíl a dodržovat protitabákovou strategii. Kombinace behaviorální a substituční terapie zvýší vaše šance na úspěch.

Naučte se zvládat stres. Nejčastějším důvodem, proč si člověk cigaretu znovu vezme do ruky, jsou stresové situace. Lidé se snaží „vykouřit“ si své problémy v práci nebo v osobním životě a věří, že jim to pomůže uvolnit se. Poté, co se rozhodnete přestat kouřit, okamžitě najděte jiné způsoby, jak se rozptýlit a přejít na jiné věci, které vás uvolní. Pokud ještě nejste v řadách cvičících, tak si je určitě doplňte. Kouření a sport jsou totiž dvě neslučitelné věci. A až budete příště, například běhat na běžeckém pásu, nepochybně pocítíte, že kouření vám brání žít plnohodnotný zdravý život. Snažte se také vyhnout stresovým situacím, kdykoli je to možné.

Omezený nebo žádný alkohol! Další spouštěče, které vás donutí si zakouřit. Zkuste se vzdát alkoholu nebo alespoň snížit dávku, po které vás to táhne k cigaretám. Pokud jste zvyklí na ranní kávu s cigaretou, pak vyměňte kávu za čaj. Pokud máte po jídle chuť na kouření, zvažte po jídle něco jiného, ​​jako je čištění zubů nebo konzumace žvýkaček.

Boj s jakoukoli závislostí je nejtěžším úkolem moderního člověka žijícího v oceánu negativních informací a stresu. Ale všechno se stane možným, pokud pochopíte, proč musíte překonat své špatné návyky a vynaložit veškeré úsilí, abyste tak učinili a skoncovali s kouřením.

Buďte odhodlanější a nepřestávejte, uspějete!

KategorieZDRAVÍ
Renata Hodková
Renata Hodková
„V každém pravém muži je skryto dítě. To si chce hrát. Pravý muž chce dvojí, nebezpečí a hru. Proto touží po ženě, protože ona je tou nejnebezpečnější hračkou.“

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Aktuální články

Jak se chovat po spontánní noci s cizí ženou ve své posteli

Řekněme, že jste předešlou noc potkali úžasnou dívku v baru a dnes ráno jste se probudili ve stejné posteli. Zde...

Proč se lidé rozvádějí?

Rozvod manželů je smutná věc, ale velmi často nezbytná. Alespoň v případech, kdy přiměřenost jednoho partnera vzbuzuje pochybnosti toho...

Skinners letos míří do Německa a USA

Fenomén v bosém obouvání, brněnští Skinners, za sebou mají úspěšný rok. Celkové tržby společnosti se vyšplhaly na 100 milionů...

Jak moc konzervativní investor chcete být?

Kryptoměny mají v poslední době reputaci nestabilní investice, kvůli vysokým ztrátám investorů, častým podvodům a chybám. Jedno z nejvíc diskutovaných...
- Reklama-

Zajímavý fakta o sexu, který se týkají lásky a romantických pocitů.

Není žádným velkým tajemstvím, že pravidelný sex je jedním z nejlepších způsobů, jak posílit vlastní imunitu. Výhody sexu, jak...

V zimních měsících naši pokožku stresují intenzivní vlivy prostředí

Na naši pleť v zimě nepříznivě působí střídání prostředí s velmi nízkou, a naopak vysokou teplotou při návratu domů,...

Musíš číst

Jak se chovat po spontánní noci s cizí ženou ve své posteli

Řekněme, že jste předešlou noc potkali úžasnou dívku v...

Proč se lidé rozvádějí?

Rozvod manželů je smutná věc, ale velmi často nezbytná....
- Reklama -

Mohlo by se vám líbitPODOBNÉ
Doporučeno pro vás