MužiProč někteří muži nechtějí podruhé vstupovat do svazku manželství?

Proč někteří muži nechtějí podruhé vstupovat do svazku manželství?

Pokud muž žije dlouhodobě sám, pak zaroste návyky i preferencemi, kterých se pak nechce vzdát ve prospěch jiného člověka.

-

- Reklama -

Pozitivní postoje k rodině a manželství se v posledních desetiletích dramaticky změnily. Stále více mužů středního věku se k tomu staví negativně. Spíše dávají přednost nezávaznému soužití nebo se naopak nesnaží navázat vážný vztah.

Proč se tohle u mužů středního věku děje?

Může to být neochotou rozhodovat se a převzít tak plnou odpovědnost. V době výkvětu internetu se seznamování s ženou stalo mnohem jednodušším. Sociální sítě nám umožňují komunikovat s tuctem krásek současně, ale ne každý si mezi nimi může vybrat a přijmout tu nejhodnější. Zdá se, že by se nikam nemělo spěchat, protože v každém jiném okamžiku se může objevit ještě lepší volba. Proč vlastně nastává ta obecná potíž s výběrem? Mnozí muži, kteří prošli nějakým dlouhým vztahem, manželstvím a zklamáním se dost dlouho rozhodují.  Koneckonců manželství je okamžitě spojeno s dětmi, hypotékou a neustálým životem plné zodpovědnosti, a to i po manželství. Muž se jen tak nechce vzdát své svobody, kterou si za určitých okolností a životních situací vytvořil.  .

Nevhodné nebo žádné kandidátky k závazku?

Krásná a úspěšná žena

V naší společnosti a světě mužů stále vládne stereotyp, že každá žena se chce provdat víc než cokoli jiného. Ale ve skutečnosti je těchto žen stále méně. V dnešní době si už vydělávají samy a nechtějí nám hned rodit děti, proto nevidí ani smysl v manželství. A ty ženy, které hledají potenciálního ženicha, předkládají příliš vysoké požadavky. Přitom by stačilo trochu ubrat na vytýčeném požadavku? Moderní a úspěšný člověk se musí starat o sebe, být kultivovaný, komplexně vyvinutý a soběstačný, že? Ne každý chce nebo může splňovat taková kritéria, proto není vždy možné najít hodný protějšek.

Prokletí komplexů

Ideální profily populárních lidí mohou motivovat a generovat spoustu zbytečných komplexů v hlavách docela atraktivních mužů. A pokud existují nějaké nedostatky ve vzhledu, pak je to obecně katastrofa. Je těžké uvěřit ve vaši přitažlivost, když standardy krásy a úspěchu vyletěly nahoru. Nízké sebevědomí vede k tomu, že se muž bojí mluvit i s ženou, kterou má rád, natož aby ji pozval na rande. Je jasné, že na vážný vztah nebo manželství ani nepomyslí.

Strach z porážky

V dobách tvrdého patriarchátu neměly ženy žádná velká práva ani majetek. Pak si muži mohli bez obav z rozvodu hodně dovolit. Nakonec k žádnému velkému utrpení muže téměř nedošlo. Takže pokud došlo k rozvodovému řízení, žena stále zůstala poraženou. V naší době rovnoprávnosti a předmanželských smluv jsou už věci trochu jinak. Jedna drobná chyba může vést k významnému rozvodu, který pro muže skončí ztrátou velké části majetku a opatrovnických práv. Proto už ve fázi prvního rande si muž s hrůzou představuje možné soudní spory.

Nový a volný způsob života

Pokud muž žije dlouhodobě sám, pak zaroste návyky i preferencemi, kterých se pak nechce vzdát ve prospěch jiného člověka. Všichni jsme v srdci trochu sobečtí, chceme věnovat více času svému rozvoji, podnikání a užívat si volný čas dle svého. Starost o domácnost nám už řeší chytrá zařízení. Aktivní intimní život lze vést bez partnerky nebo manželství a zábava pro svobodné muže je mnohem rozmanitější než pro příkladné rodinné muže. Single život postrádá ty vznikající domácí odpadky nebo výtky kvůli malicherným drobnostem. Single je plný svobody a pohodlí. Rodinné hodnoty mají také výhody, ale krása života je v tom, že si každý může sám vybrat, co je pro něj v této fázi důležitější.

 

Minulost a negativní zkušenosti

Nezáleží na tom, zda se člověk popálil v neúspěšném manželství nebo jen zažil kolaps dlouhodobého vztahu. V každém případě nebude nikam spěchat, aby znovu vstoupil do stejné řeky. A skutečnost, že vztahy bez manželství se již dlouho staly normou, nám umožňuje měnit partnery tak často, jak chceme. Soužití na psí knížku už nikdo neodsuzuje a pro mnoho párů je mnohem pohodlnější žít v takové „demo verzi“ manželství a roky se na sebe zblízka dívat. Proč spěchat s malováním, když vám všechno vyhovuje, že?

Neschopnost budovat další vztahy

Když mnohem starší generace vyjednávala manželství, mladí nemuseli vynakládat žádné úsilí. „ Zamiluj se a trp“ – s takovými postoji kráčí muži a ženy po celá století tajemnou uličkou. Nyní si partnera vybíráme sami a není to vůbec jednoduché. Zvláště pokud si vyberete jednoho a na celý život. Než budete moci mluvit o něčem vážném, musíte ženu očarovat, zaujmout ji, vybudovat si s ní důvěryhodný vztah. Mnozí muži nevědí, jak jemně flirtovat se slovem „absolutně“, nevědí, jak udržovat konverzaci s opačným pohlavím, a nejsou připraveni se učit.

Dobrá práce a kariéra

Posedlost vaší kariérou vám nezbývá čas na váš osobní život. Dnes existuje milion oblastí pro rozvoj a díky internetu jsme dostali možnost pracovat podle vlastního plánu. To ale vedlo k tomu, že lidé téměř rozmazali hranice mezi osobní a pracovní dobou. Moderní a úspěšní muži pracují 18 hodin denně a nemají ani čas na odpočinek. Tak jak si mohou najít čas na budování vztahů s opačným pohlavím. Prostě to odkládají na budoucnost, která stále nepřichází, protože práce vlastně nikdy nekončí.

Citát s rozepsané knihy…

Nemůžeš se chtít opětovně vázat nebo oženit z mnoha důvodů, a to jak docela rozumných, tak i pro sebe nepochopitelných. Špatná zkušenost, obavy, tvůj současný životní styl a myšlenkové vzorce ti ovlivňují přístup k nalezení upřímného partnerského vztahu, natož manželství. Je však důležité pochopit, zda se v tuto chvíli svého života nechceš jen vázat, nikdy se znovu neoženit, nebo tuto konkrétní ženu nevidíš jako svou pravou partnerku? Nebo už podle situace buď na sobě pracuješ, nebo žiješ pro své potěšení a nikomu se nechceš zodpovídat? Koneckonců, tvůj život je jen tvůj.

© amand

KategorieMUŽI
Eva Manté
Eva Manté
Jsou tři věci, které už nevrátíme. Slova, které jsme vyřkli, šance, které jsme propásli a čas, který uplynul. Však osud si vždy najde svou cestu.

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Aktuální články

Jak se chovat po spontánní noci s cizí ženou ve své posteli

Řekněme, že jste předešlou noc potkali úžasnou dívku v baru a dnes ráno jste se probudili ve stejné posteli. Zde...

Proč se lidé rozvádějí?

Rozvod manželů je smutná věc, ale velmi často nezbytná. Alespoň v případech, kdy přiměřenost jednoho partnera vzbuzuje pochybnosti toho...

Skinners letos míří do Německa a USA

Fenomén v bosém obouvání, brněnští Skinners, za sebou mají úspěšný rok. Celkové tržby společnosti se vyšplhaly na 100 milionů...

Přestat kouřit může být obtížné, ale je to možné.

Téměř každý kuřák se nejednou v životě rozhodl skoncovat se špatným návykem, ale často se bolestná chuť na cigaretu...
- Reklama-

Jak moc konzervativní investor chcete být?

Kryptoměny mají v poslední době reputaci nestabilní investice, kvůli vysokým ztrátám investorů, častým podvodům a chybám. Jedno z nejvíc diskutovaných...

Zajímavý fakta o sexu, který se týkají lásky a romantických pocitů.

Není žádným velkým tajemstvím, že pravidelný sex je jedním z nejlepších způsobů, jak posílit vlastní imunitu. Výhody sexu, jak...

Musíš číst

Jak se chovat po spontánní noci s cizí ženou ve své posteli

Řekněme, že jste předešlou noc potkali úžasnou dívku v...

Proč se lidé rozvádějí?

Rozvod manželů je smutná věc, ale velmi často nezbytná....
- Reklama -

Mohlo by se vám líbitPODOBNÉ
Doporučeno pro vás