ŽenyV zimních měsících naši pokožku stresují intenzivní vlivy prostředí

V zimních měsících naši pokožku stresují intenzivní vlivy prostředí

Jak kyselina hyaluronová prospívá pokožce v zimním období

-

- Reklama -

Na naši pleť v zimě nepříznivě působí střídání prostředí s velmi nízkou, a naopak vysokou teplotou při návratu domů, spolu se suchým vzduchem. Pokud si chceme i v nepříznivých povětrnostních podmínkách udržet jemnou, pružnou a přitažlivou pleť, je nutné o ni pečovat správnými ingrediencemi. Pro své skvělé hydratační účinky mezi ně jednoznačně patří kyselina hyaluronová.

Kyselina hyaluronová (hyaluronan, zkráceně HA) je z chemického hlediska polysacharid, který se přirozeně vyskytuje v lidském těle. Nejvíce ho je v orgánech, pro které je důležitá pružnost – v kloubech, očích a zejména v kůži. V kožní tkáni pomáhá zadržovat dostatek vody, a tím dělá pokožku svěží, pružnou a dodává jí mladistvý vzhled. „Je za tím schopnost kyseliny hyaluronové vázat až tisícinásobné množství tekutiny oproti vlastní hmotnosti. Zadržováním vody v tkáních pomáhá HA stimulovat tvorbu kolagenu a v konečném důsledku zpomalovat stárnutí pokožky,“ říká Vladimír Velebný, generální ředitel společnosti Contipro, která je jedním z průkopníků výroby a používání kyseliny hyaluronové u nás.

Drsnější vlivy prostředí v zimě

Právě v zimních měsících naši pokožku stresují intenzivní vlivy prostředí, ve kterých se pohybujeme. Na jedné straně jsme při pohybu venku vystaveni nízkým teplotám, které jdou až pod bod mrazu a na druhé ostrému větru. Při slunečném počasí působí na pleť zároveň také suchý vzduch. Oproti tomu ve vydýchaných vnitřních prostorách odvádí z pokožky přehřátý vzduch potřebnou vlhkost. Celkový nápor na pokožku je o to větší, že tato rozdílná prostředí běžně střídáme. Sušší typ pokožky je přitom ohrožený mnohem více, ale před nepříznivými vlivy nejsou v bezpečí ani lidé s mastnější pokožkou, kteří by měli stejně tak přemýšlet o její ochraně.

Na problém často upozorní svými změnami, ale také bolestivými projevy, sama pokožka. Nadměrné vysušování může způsobit její popraskání, olupování nebo dokonce krvácení. Postižená místa mohou ztratit lesk, způsobovat ochabnutí nebo načervenalé fleky. Pokožka na těchto místech může buď ztratit citlivost nebo být naopak přecitlivělá. Může svědit nebo vyvolávat pocit pnutí. Ideální je nečekat na nepříznivé signály a řešit problém dříve, než se začne projevovat. V úvahu je třeba brát i faktor věku, kdy s přibývajícími roky v našem těle klesají přirozené zásoby kyseliny hyaluronové, rizika jsou větší a potřeba doplnění přirozených látek zvenčí aktuálnější.

HA pro každodenní použití

Kyselina hyaluronová by především v zimních měsících měla být součástí rutinní každodenní péče o pleť. Obvykle se dodává jako složka komplexnějších produktů, které kromě samotné hydratace následně zabezpečují ochranu pokožky před únikem vlhkosti a její výživu vitamíny a minerály. Na trhu je dnes dostatek kvalitních přípravků s kyselinou hyaluronovou, ze kterých si spotřebitel může vybrat podle svých preferencí. Měl by si vždy prostudovat složení přípravku a ubezpečit se, že je v něm kyselina hyaluronová dostatečně zastoupená. Zároveň je třeba respektovat některé doporučené postupy, například, že při použití vícero přípravků je třeba (po vyčištění pokožky) obvykle nejprve aplikovat ten s kyselinou hyaluronovou. Následně je vhodné použít hydratační krém, který zabezpečí další udržení vlhkosti uvnitř pokožky. Taková péče o pokožku by měla být v dostatečném předstihu před tím, než vyjdete do venkovního prostředí, tím spíše, jsou-li teploty pod bodem mrazu.

Kyselina hyaluronová je látka s mnohostranným použitím v kosmetice a medicíně, přičemž jedním ze světových leaderů v její výrobě je právě česká farmaceutická společnost Contipro. Její zakladatel, biochemik Vladimír Velebný, se věnuje výzkumu v této oblastí již od 80. let. Firma disponuje vlastním rozsáhlým výzkumem a vývojem a v současnosti dodává produkty přibližně do 70 zemí celého světa.

KategorieZDRAVÍ
Daniel Dvořák
Daniel Dvořák
Vystudoval politický marketing na Masarykově univerzitě. Hned po obdržení diplomu zamířil do Prahy, kde sbíral zkušenosti v agentuře PR.Konektor. Má rád Moravu a Brno, proto se rozhodl po třech letech vrátit domů. Do agentury Lesensky.cz nastoupil v červnu 2019 a má na starost klienty z oblasti IT, stavebnictví a CSR. Miluje sport, speciální místo v jeho srdci patří Liverpoolu FC. Je šampion v minigolfu a majitel několika evropských a světových medailí z tohoto sportu. Aktuálně ho z netradičních sportů zaujalo i kouzlo šipek.

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Aktuální články

Jak se chovat po spontánní noci s cizí ženou ve své posteli

Řekněme, že jste předešlou noc potkali úžasnou dívku v baru a dnes ráno jste se probudili ve stejné posteli. Zde...

Proč se lidé rozvádějí?

Rozvod manželů je smutná věc, ale velmi často nezbytná. Alespoň v případech, kdy přiměřenost jednoho partnera vzbuzuje pochybnosti toho...

Skinners letos míří do Německa a USA

Fenomén v bosém obouvání, brněnští Skinners, za sebou mají úspěšný rok. Celkové tržby společnosti se vyšplhaly na 100 milionů...

Přestat kouřit může být obtížné, ale je to možné.

Téměř každý kuřák se nejednou v životě rozhodl skoncovat se špatným návykem, ale často se bolestná chuť na cigaretu...
- Reklama-

Jak moc konzervativní investor chcete být?

Kryptoměny mají v poslední době reputaci nestabilní investice, kvůli vysokým ztrátám investorů, častým podvodům a chybám. Jedno z nejvíc diskutovaných...

Zajímavý fakta o sexu, který se týkají lásky a romantických pocitů.

Není žádným velkým tajemstvím, že pravidelný sex je jedním z nejlepších způsobů, jak posílit vlastní imunitu. Výhody sexu, jak...

Musíš číst

Jak se chovat po spontánní noci s cizí ženou ve své posteli

Řekněme, že jste předešlou noc potkali úžasnou dívku v...

Proč se lidé rozvádějí?

Rozvod manželů je smutná věc, ale velmi často nezbytná....
- Reklama -

Mohlo by se vám líbitPODOBNÉ
Doporučeno pro vás