PsychologieMuži trpící depresí si sáhnou na život třikrát častěji...

Muži trpící depresí si sáhnou na život třikrát častěji než ženy.

Deprese nemá nic společného s osobní slabostí.

-

- Reklama -

Zřídka kdy máme důvěrné rozhovory se svými blízkými, když u nás není vše v pořádku. A někdy je všechno tak špatné, že ani nemůžeme vybrat slova, která vyjadřují těžkost našich pocitů. Neschopné postoje a jejich důsledky nám brání k tomu, abychom hledali podporu, když ji nejvíce potřebujeme.

Obvyklé chlapské nastavení je “být silný”, “zvládnout to”, “nestěžovat si” to silně ovlivňuje náš postoj k vlastním emocím a zdraví obecně. Udržet v sobě problémy s duševním zdravím nebude dlouho fungovat.

Deprese je závažná nemoc, dlouhotrvající porucha psychiky

Mnoho měsíců, dokonce i několik let budeme tiše trpět, než najdeme odvahu požádat o pomoc. Často se to stane, až dosáhneme na samotné dno. Velké množství mužů nevyhledá žádnou pomoc. To je jeden z velkých důvodů, proč muži trpící depresí, sáhnou na život třikrát častěji než ženy.

Hlavním příznakem deprese je chorobně smutná nálada.

Mýty o tom, jaký by měl být “správný chlap” a jak by se měl chovat, nám přináší těžké ztráty.

Deprese nemá nic společného s osobní slabostí.

Je to stejné onemocnění jako problém s prostatou nebo vysokým krevním tlakem!

 

Promluvme si zde o mýtech, které brání mužské populaci najít odvahu a požádat o pomoc.

 

Deprese znamená “být slabým”?

Deprese nemá nic společného s osobní slabostí. Je to stejné onemocnění jako problém s prostatou nebo vysoký krevní tlak. Kdokoliv z vás může být nemocný a skutečná odvaha a odhodlání spočívá právě v schopnosti čelit problému tváří v tvář a podniknout účinná opatření k jeho řešení.

Chlap musí ovládat své emoce!

To je hloupost, protože deprese je onemocnění, které ovlivňuje naše emoce. Nenašli jste své místo v životě a cítíte prázdnotu uvnitř sebe. Hledáte důvody, jak to všechno vzniklo. Myslíte, že budete moci vyřešit tento problém sami. S vůlí zatnout pěst a bojovat s tím. Špatné rozhodnutí, jako skutečnost, že člověk se zlomenou nohou může běžet maratón, pokud chce. Naše emoce jsou součástí nás. Často signálem, že je něco špatně, a když je ignorujeme, budou se jen zhoršovat.

Ten chlap nepotřebuje pomoc při řešení problémů

Není nic hanebného při žádosti o podporu nebo radu ohledně toho, jak se léčit s depresí, jak se z ní zotavit. Nemyslíte, že je ostudné jít ke kardiologovi, když vás bolí srdce? A deprese není o nic méně nebezpečná. Stejně jako při řešení jakéhokoliv jiného závažného problému je důležitý názor a účast odborníka

Chlapi nepláčou a … nestěžují si!

Za prvé je důležité pochopit, že smutek je pro každého živého člověka naprosto přirozená emoce, nemá nic společného se pohlavím.
Za druhé, deprese není jen smutek, všechno je mnohem komplikovanější a nebezpečnější. Je to nemoc, která vás okrádá na síle vaší vůle a zájmu o život, narušuje váš pohled na svět, krade potěšení z těch věcí, které vám dříve přinášeli potěšení. Zbavuje vás fyzické energie a síly vaší mysli. Narušuje vztahy s přáteli, rodinou a partnerkou. Cena vašeho mlčení o tak závažném problému může být příliš vysoká.

Nechci zatěžovat ostatní s mými problémy

Často se ukázalo, že příbuzní a přátelé očekávají od vás více otevřenosti a upřímnosti a byli by rádi, kdyby při první příležitosti pomohli znát vaše pocity. Nemyslete si, že když požádáte o pomoc, stanete se zátěží. Není dobré předstírat, že je vše v pořádku. Nemluvě o tom, že vaše ignorování problému a odmítnutí léčby jim přinese mnohem větší problémy. Nechte své milované pomoct. Deprese je zátěž, které se musíte zbavit, ale vy sám to nezvládnete.

Je obtížné bojovat proti depresi a předsudkům, které obklopují jakýkoli rozhovor o duševním zdraví. A nepřiměřeně vysoké nároky na muže mohou udělat život docela nesnesitelný. Deprese neznamená, že jste slabý.

Jen v aktivním boji proti této nemoci můžete ukázat své nejlepší kvality: odhodlání, konzistenci, změnu přístupu a odbornou terapii.

KategoriePsychologie
Renata Hodková
Renata Hodková
„V každém pravém muži je skryto dítě. To si chce hrát. Pravý muž chce dvojí, nebezpečí a hru. Proto touží po ženě, protože ona je tou nejnebezpečnější hračkou.“

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Aktuální články

Přestat kouřit může být obtížné, ale je to možné.

Téměř každý kuřák se nejednou v životě rozhodl skoncovat se špatným návykem, ale často se bolestná chuť na cigaretu...

Jak moc konzervativní investor chcete být?

Kryptoměny mají v poslední době reputaci nestabilní investice, kvůli vysokým ztrátám investorů, častým podvodům a chybám. Jedno z nejvíc diskutovaných...

Zajímavý fakta o sexu, který se týkají lásky a romantických pocitů.

Není žádným velkým tajemstvím, že pravidelný sex je jedním z nejlepších způsobů, jak posílit vlastní imunitu. Výhody sexu, jak...

V zimních měsících naši pokožku stresují intenzivní vlivy prostředí

Na naši pleť v zimě nepříznivě působí střídání prostředí s velmi nízkou, a naopak vysokou teplotou při návratu domů,...
- Reklama-

Sex na jednu noc? Každý máme svůj vlastní úhel pohledu.

Sex bez závazků, pouze na jednu noc a hned na prvním rande v naší době nikoho snad už nepřekvapí....

Chce jen vaše peníze, jak poznám zlatokopku.

Šťastné a pevné vztahy je to, o co všichni usilujeme, respektive se snažíme je budovat na společných zájmech a...

Musíš číst

Přestat kouřit může být obtížné, ale je to možné.

Téměř každý kuřák se nejednou v životě rozhodl skoncovat...

Jak moc konzervativní investor chcete být?

Kryptoměny mají v poslední době reputaci nestabilní investice, kvůli vysokým...
- Reklama -

Mohlo by se vám líbitPODOBNÉ
Doporučeno pro vás