PsychologieJak překonat rozpad vztahu?

Jak překonat rozpad vztahu?

Abyste ze sebe rychle odehnali hořké myšlenky, musíte je porazit.

-

- Reklama -

V životě mnoha lidí dochází k partnerským rozchodům. Někdo může být shozen už v prvopočátku vztahu a někdy to končí extrémně pomalu a tyto role se v průběhu života střídají. Pokud se stalo, že jste se museli rozloučit se svým milovaným člověkem, pak nejčastěji stav mysli zanechává mnoho nevyslovených přání, alespoň zpočátku.

Někteří lidé překonají hořkost odloučení po krátké době. Jiným trvá měsíce a dokonce roky, než se vzpamatují. Rozchod je významnou událostí v životě. Samozřejmě je to na jednu stranu smutné, ale na druhou je to začátek nové životní etapy. Mnoho lidí i po těžkém rozchodu říká, že po skončení vztahu se před nimi otevřelo mnoho zajímavých vyhlídek a stali se skutečně šťastnými.
V dnešním článku vám prozradím, jak přežít rozchod a najít sílu žít znovu v souladu se sebou i s okolním světem.

Musíte být schopni to skutečně ukončit!

Když už k rozchodu došlo, musíte tento fakt přijmout jako něco, co se již stalo. Minulost nezměníte! Ten člověk je pryč, což znamená, že ho musíte nechat jít a neulpívat na minulosti. Pro vás je důležité ukončit vztah, i když to někdo udělal ještě dříve.

Každý má svůj příběh a proud situací. Není žádným tajemstvím, že k rozchodům dochází v rodinách a nejen ve vztazích mezi mužem a ženou. Fráze „ukončit to“ by se neměla brát jen jako rada, jak vymazat ex z paměti. Je mnoho případů, kdy se manželé vrátí ke svým rodinám, a pak bude nutné se rozhodnout, zda se přijmou nebo ne. Ukončit to, znamená právě najít sílu pustit ex a pochopit jeho právo rozhodnout se odejít.

Může se stát, že se po nějaké době setkáte, restartujete se a vztah bude proudit novým směrem. Mezitím, abyste přežili rozchod, musíte přestat zkoušet vrátit se k ex. Zatímco lpíte na minulosti, ona vás stejně nepustí a bude se houževnatě bránit.

Zbavení se obsedantních myšlenek!

Lidé jsou často mučeni obsedantními hořkými myšlenkami, že nebudou schopni milovat nikoho jiného, ​​že už nikdy nepotkáte tak úžasného člověka. Tyto myšlenky vás uvrhnou do deprese, nenechte jimi naplnit vaši mysl a srdce.

Psychologové se domnívají, že 90 % po rozchodu připadá na depresivní obsedantní myšlenky a pouze 10 % smutných myšlenek přímo souvisí se situací samotnou. Jakmile se zbavíte takových myšlenek, bude to jednodušší.

Abyste ze sebe rychle odehnali hořké myšlenky, musíte je porazit. Jak ukazuje praxe, tělocvična, bazén, masáže atd. ne vždy pomáhají. Je třeba nahradit smutné argumenty pozitivními a správnými. Úvahy typu: „Nebudu už vůbec nikoho milovat“ je třeba řešit bez podílu lítosti. Místo toho je lepší si myslet: „No, díky bohu, že to všechno skončilo, takže je čas otevřít novou stránku a zavřít tu starou, jako byste ji četli.“ Pokud se dusí nenávist k rivalovi/soupeři, je potřeba v sobě najít sílu a popřát jí/mu vše nejlepší.

Z psychologického hlediska jsou negativní vtíravé myšlenky agrese a hněv. Pokud je nahradíte laskavým a pozitivním uvažováním, můžete brzy pocítit úlevu v psychickém stavu.

Vzdejte se myšlenky, že nemáte štěstí!

Někteří lidé jsou tak zvyklí na negativní myšlenky, že je berou jako samozřejmost. Takové myšlenky zpravidla vedou k jedné věci: „Nemám žádné štěstí.“ Faktem je, že nejčastěji jsou takové úvahy způsobeny infantilismem nebo neochotou změnit svůj život. Infantilní lidé mohou dlouho setrvávat v prostředí vlastních prožitků. Ale k čemu to je. Musíte umět vzít život do svých rukou a vybudovat ho tak, aby byl naplněn štěstím a harmonií. Každý je pánem svého života a může si jej vybudovat podle vlastního uvážení. Pokud došlo v životě k rozchodu, není to důvod si myslet, že neexistuje žádné štěstí. Je lepší se radovat z nástupu nové etapy, která, pokud si přejete, může přinést mnoho příjemných událostí a dojmů. Vaším úkolem je začít si užívat života hned teď, být otevřený změnám.

Dělejte dobré skutky!

Laskavost zasévá laskavost. I když vás teď srdce škrábe, začněte konat dobré skutky, alespoň spontánně nebo plánované. Pomozte potřebným, adoptujte si domácího mazlíčka, pomozte dětem nebo starým lidem přejít silnici. Zde uvidíte, jak z dobrých skutků je vaše duše také naplněna laskavostí.

Rozchody jsou hořká pilulka. Může mít dlouhou dobu nepříjemnou pachuť nebo se může po krátké době beze stopy rozpustit. Hodně záleží i na postoji k situaci.

Upřímně doufám, že fáze, o kterých jsem mluvila, vám pomohou co nejdříve najít klid a rovnováhu, po kterých vás čeká mnoho dalších příjemných událostí.

KategoriePsychologie
Renata Hodková
Renata Hodková
„V každém pravém muži je skryto dítě. To si chce hrát. Pravý muž chce dvojí, nebezpečí a hru. Proto touží po ženě, protože ona je tou nejnebezpečnější hračkou.“

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Aktuální články

Jak se chovat po spontánní noci s cizí ženou ve své posteli

Řekněme, že jste předešlou noc potkali úžasnou dívku v baru a dnes ráno jste se probudili ve stejné posteli. Zde...

Proč se lidé rozvádějí?

Rozvod manželů je smutná věc, ale velmi často nezbytná. Alespoň v případech, kdy přiměřenost jednoho partnera vzbuzuje pochybnosti toho...

Skinners letos míří do Německa a USA

Fenomén v bosém obouvání, brněnští Skinners, za sebou mají úspěšný rok. Celkové tržby společnosti se vyšplhaly na 100 milionů...

Přestat kouřit může být obtížné, ale je to možné.

Téměř každý kuřák se nejednou v životě rozhodl skoncovat se špatným návykem, ale často se bolestná chuť na cigaretu...
- Reklama-

Jak moc konzervativní investor chcete být?

Kryptoměny mají v poslední době reputaci nestabilní investice, kvůli vysokým ztrátám investorů, častým podvodům a chybám. Jedno z nejvíc diskutovaných...

Zajímavý fakta o sexu, který se týkají lásky a romantických pocitů.

Není žádným velkým tajemstvím, že pravidelný sex je jedním z nejlepších způsobů, jak posílit vlastní imunitu. Výhody sexu, jak...

Musíš číst

Jak se chovat po spontánní noci s cizí ženou ve své posteli

Řekněme, že jste předešlou noc potkali úžasnou dívku v...

Proč se lidé rozvádějí?

Rozvod manželů je smutná věc, ale velmi často nezbytná....
- Reklama -

Mohlo by se vám líbitPODOBNÉ
Doporučeno pro vás