Sex a VztahyMůže dlouhodobě fungovat čisté přátelství mezi mužem a ženou?

Může dlouhodobě fungovat čisté přátelství mezi mužem a ženou?

Může vztah mezi mužem a ženou zůstat jen blízký a přátelský bez jakýchkoli postranních úmyslů?

-

- Reklama -

Může vztah mezi mužem a ženou, kteří mají stejný zájem o opačné pohlaví, zůstat jen blízký a přátelský bez jakýchkoli postranních úmyslů?

Vzpomněla jsem si na sérii „Přátelé“. Ze šesti nejlepších přátel se v důsledku dlouhodobé komunikace vyvinuly dva páry. Rachel a Ross, Monica a Chandler. Měli spolu silný vztah, nejen že se dobře znali, ale dokázali se i milovat a přijímat se takoví, jací jsou. Úspěšně prošli obtížným obdobím a přitom byli stále přáteli. Přidáním sexu do svých vztahů si postavy seriálu uvědomily, že jsou jeden pro druhého dokonalými. Pravá láska vyrostla z přátelské lásky. Je to možné pouze ve filmech nebo se to skutečně zdá jako možná pravda?

Existuje spravedlivý názor, že muž chce od takového přátelství vždy víc a žena si ho pro jistotu a v záloze drží poblíž. Nebo taky naopak, ale vždy se někomu líbí někdo víc, než jen jako kamarád. S tím je těžké polemizovat.

Osobně si dokonce vybírám kamarády i pro jejich atraktivní vzhled. Spíš ne, že bych si tak vlastně vybírala, a to se prostě tak stává. Ráda komunikuji s osobou, která je pro mě atraktivní nebo by se jím mohl stát za jiných okolností, prostě krásné a naše přátelství. Tento přístup je jistě převážně vzájemný. Nevědomě, ale lidi přitahují lidé, kteří jsou jim emočně příjemní. Koneckonců, přátelství je stejná láska, ale bez sexuální složky.

I když samozřejmě existuje přátelský sex! Zejména pod záminkou opilosti vlastních emocí. Nebo útěcha v těžké osobní situaci. Nebo pod nějakou jinou situací. Sex bez závazků a formálního vztahu. Jen sex. A přesto je to upřímné přátelství. Věříte na takové pohádky? Mám to docela těžké. V takovém vztahu budou spokojeni pouze dva zarytí cynici, kteří neuznávají sentiment.

Myslím, že pokud sex narušuje přátelství, tak se z toho buď stane jen hloupost, kterou přátelství vyhraje, nebo spíš ne! Nebo by se to mělo rozvinout v uvědomění, že jste jeden druhému dokonalé polovičky, které se konečně našli. I když proč k tomuto porozumění nedošlo již dříve? Nejde jen o to, že jste zvolili přátelský styl komunikace, nikoli jen laciné flirtování. V každém případě je zřejmé, že sex a přátelství jsou neslučitelné pojmy.

Přátelství však může vyrůst i ze sexu. Jeden mladý muž mi řekl, že má nejlepší přítelkyni. Nejprve se mu líbila jako dívka. A tak v nejdůležitější chvíli… z toho vlastně nic nebylo. Tak se zrodilo velké přátelství.

Ať je to jak chce, kamarádit se s opačným pohlavím je nesmírně vzrušující. Na jedné straně máte dobrého přítele, blízkého člověka, kterému důvěřujete, kterým jste si jisti a o kterém víte a priori mnohem více než o svém partnerovi, byť jen hypoteticky. Na druhou stranu je to klíč ke zdravému a upřímnému milostnému vztahu.

Mám moc dobrého kamaráda, se kterým jsme v kontaktu už od školy. Jsme si velmi blízcí a myslím máme se moc rádi. Bavíme se a komunikujeme spolu otevřeně a velmi zajímavě. Podporujeme se a samozřejmě se i vzájemně politujeme. Nikdy jsem se od žádné své přítelkyně nesetkala ani neočekávala tak upřímný a uctivý přístup k sobě.

Často přemýšlím o naší možné společné budoucnosti.

Protože jsem si v nitru sebe jista, že může být. Vím, že o tom také přemýšlí. A naši společní přátelé si to myslí o nás už dávno. Ale jeho kroky vedou směrem k dalším. Vztahy? Nebo se o to aspoň pokouší, najít upřímnou a smysluplnou polovičku. Stále hledá? Našel? Nebo bloudí ve vlastních představách a očekáváních? Co když to naše přátelství nevydrží? Co když je tento krok chybou? A naše přátelství je pro mě důležitější než případný vztah, který bych bez protestů upřímně přijmula, než jakýkoli vztah. Jak mám žít bez přítele?

Kdyby to byla původně láska, všechno by bylo jinak. A s největší pravděpodobností by nám to spolu už šest let pěkně klapalo. Nebo se stává, že sexuální apetit a sexappeal se objeví a projeví až během jídla? Stojí to za to, dát všechno do řadu a zkusit to? Otázka hazardu? Ano už jsme hazardovali a zbylo nám jen přátelství?

Přátelství často trvá mnohem déle než láska. Nedobrovolně se budete divit, možná je váš přítel / přítelkyně vaším osudem? Z přátelství by se totiž teoreticky měly vyklubat ideální milostné vztahy. Ale může vztah existovat, když v první řadě nebyl sex, nebo už byl?

Samozřejmě, pokud potřebujete určité postavení nebo potřebujete děti nebo obojí dohromady, přítel bude vynikající záchranou před osamělostí a nepořádkem. A sex s tím nemá nic společného. Ale když s tím sex nemá nic společného, ​​proč to všechno? Jak se tedy váš partnerský přítel liší od všech ostatních přátel?

V příteli, jako hypotetickém partnerovi, je více výhod než v někom venku, s kým vás pojí jen vášeň. I když, co znamená „pouze“? Ano, přítel vám téměř jistě neublíží a vše bude harmonické, stabilní a klidné. Ale bude to neklidné a bouřlivé s někým, koho neznáte, ale opravdu chcete všechno vědět? Může to bolet, ale právě proto se nám naše vášně tak dobře pamatují. A proto vytvářejí pocit plnosti života a dělají nás skutečně šťastnými.

Ať už dojdeme k jakýmkoli závěrům, život sám dá vše na své místo. Život ukáže, zda se přátelé budou potřebovat jako milenci nebo dokonce manželé. Jediná věc, která mě opravdu děsí, je to, že zoufalství může vtlačit do náruče někoho jiného. I když se v těchto objetích nenajde skutečné štěstí? Možná jsou v životě i pohádky. Všechno je možné.

A přátelství mezi mužem a ženou stále existuje, v té nejpřirozenější formě zdravých a určitých vztahů.

KategorieSex a Vztahy
Eva Manté
Eva Manté
Jsou tři věci, které už nevrátíme. Slova, které jsme vyřkli, šance, které jsme propásli a čas, který uplynul. Však osud si vždy najde svou cestu.

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Aktuální články

Jak se chovat po spontánní noci s cizí ženou ve své posteli

Řekněme, že jste předešlou noc potkali úžasnou dívku v baru a dnes ráno jste se probudili ve stejné posteli. Zde...

Proč se lidé rozvádějí?

Rozvod manželů je smutná věc, ale velmi často nezbytná. Alespoň v případech, kdy přiměřenost jednoho partnera vzbuzuje pochybnosti toho...

Skinners letos míří do Německa a USA

Fenomén v bosém obouvání, brněnští Skinners, za sebou mají úspěšný rok. Celkové tržby společnosti se vyšplhaly na 100 milionů...

Přestat kouřit může být obtížné, ale je to možné.

Téměř každý kuřák se nejednou v životě rozhodl skoncovat se špatným návykem, ale často se bolestná chuť na cigaretu...
- Reklama-

Jak moc konzervativní investor chcete být?

Kryptoměny mají v poslední době reputaci nestabilní investice, kvůli vysokým ztrátám investorů, častým podvodům a chybám. Jedno z nejvíc diskutovaných...

Zajímavý fakta o sexu, který se týkají lásky a romantických pocitů.

Není žádným velkým tajemstvím, že pravidelný sex je jedním z nejlepších způsobů, jak posílit vlastní imunitu. Výhody sexu, jak...

Musíš číst

Jak se chovat po spontánní noci s cizí ženou ve své posteli

Řekněme, že jste předešlou noc potkali úžasnou dívku v...

Proč se lidé rozvádějí?

Rozvod manželů je smutná věc, ale velmi často nezbytná....
- Reklama -

Mohlo by se vám líbitPODOBNÉ
Doporučeno pro vás