Sex a VztahyMají "vztahy" na dálku šanci na úspěch?

Mají „vztahy“ na dálku šanci na úspěch?

Důvěra je základ každého zdravého vztahu

-

- Reklama -

Mají vztahy na dálku šanci na úspěch? Mohou trvat dlouho? Jak si vztah na dálku správně udržovat? Nemusí to být hned vztah, v některých případech to raději nazývejme poznávání se navzájem. Nejdůležitější věcí ze všech je si určit, kdy přijde čas z takového vztahu poznávání vystoupit a hledat ten reálný a společný vztah.

Pandemie, která se stala nedílnou součástí našich životů se prostě přizpůsobila naprosto ve všech oblastech lidského života a samozřejmě také ve vztazích. Většina párů se potýkala s tím, že museli svou komunikaci přenést do online prostředí. Spolu s tím začala nová éra většiny milostných příběhů právě tak, tedy vlastně na dálku.

Měli bychom vůbec začít vztah na dálku?

Pokud máte strach z tohoto formátu vztahů, pak si pamatujte, že všechny romanticky milostné vztahy začínají právě na dálku. Pryč jsou doby, kdy se mladí lidé poprvé poznávají, vlastně potkávají, až na svatbě. Nikdo přeci nezačíná vztah hned společným životem, tedy s výjimkou extrémních případů, kdy je to asi nutné.

Stále častěji probíhá seznamování a první setkání v globální síti. Většina počáteční fáze vztahů probíhá online, vzájemné poznávání, hledání jakýchkoli styčných bodů, budování pravidel komunikace nebo interakce.

Setkali se, měli sex a znovu se rozdělili, aby si na dálku vybudovali vztah, může tohle fungovat?

Celkově se vzdálené vztahy příliš neliší od běžného formátu. Je třeba poznamenat, že v komunikaci na dálku je jedno velmi velké úskalí. Říká se tomu efekt růžových brýlí a je velmi silný. Koneckonců, člověk se vždy neukazuje v tom skutečném formátu své osoby, ukazuje výhradně nejlepší stránky své postavy.

Partneři se na sebe dívají prizmatem „okázalých“ vlastností, aniž by si uvědomovali, jaký ve skutečnosti ten druhý je. Zpočátku je efekt udržován uměle, není to skutečný. Většinou si rychle odpovíte. Ta žena se mě líbí a chci ji poznávat dál. Všechno trvá tak dlouho i podle toho, jaká je pravděpodobnost, že se setkáte skutečně offline, taktéž jak často s ní komunikujete ve skutečném poli online prostoru.

Ve všech možných i ostatních ohledech dávají nejen vzdálené vztahy také spektrum nejrůznějších emocí a pocitů, štěstí, potěšení nebo euforie. Spolu s nimi jsou v souladu pochybnosti, překvapení, obavy, někdy dokonce i vztek. Právě kvůli těmto pocitům mají lidé romantické vztahy.

Chvíli komunikujete s ženou, máte ji rádi a v komunikaci je vše v pořádku, ale postupem času vyvstává důležitá otázka. Co bude potom?

 

Měli bychom v tom pokračovat?

Pochybnosti o tom, zda pokračovat ve vztahu poznávání na dálku nebo ne, vyvstávají téměř vždy. Ale stále musíte sami vědět, že chcete do toho investovat úsilí a čas, pokud ne, pak je zcela zřejmé, že se nikam neposunete. Nejprve byste se měli soustředit na své vlastní pocity. Je vám dobře? Máte strach? Lidé si během tohoto období vždy dělají starosti.

Než se plně ponoříte do vztahu poznávání na dálku, položte si otázky a upřímně si odpovězte.

Máte vzájemnou iniciativu ke komunikaci?

Jsou vaše zájmy a potřeby brány v úvahu při vaší komunikaci?

Zažíváte často při komunikaci takové emoce jako strach, stud, trapnost?

Respektuje protějšek váš pohled na věc, i když se liší od jejího?

Jste ochotni opustit své vlastní plány kvůli společné komunikaci?

Cítíte se při komunikaci dobře?

Vidíte shodu jejích slov a slibů, můžete jí věřit?

Pokud jste na většinu otázek odpověděli záporně, pak by takový vztah na dálku neměl pokračovat, prostě se nerozvine v nic víc. To je dáno především skutečností, že vy nebo vaše partnerka není připravena obětovat svůj čas, zvyky, potřeby kvůli nalezení rovnováhy ve vaší komunikaci a posléze i ve vašem skutečném vztahu.

Zde nelze vybudovat harmonii, protože žena vás vždy postaví do pozice druhé strany a dříve nebo později prostě explodujete ve spravedlivém hněvu.

 

Proč se seznamovat a poznávat online?

Seznamování online je dnes běžnou věcí. Vývojáři berou v úvahu poptávku a vytvářejí různé aplikace, jednoduše seznamky. Například jste poznali ženu na Badoo nebo Tinder. Než se s ní ponoříte do jakéhokoliv vztahu, položte si otázku. Jaký je účel seznamky?

Pokud se jen nudíte, chcete si jen s někým alespoň dopisovat, rozšířit okruh přátel nebo se jen tak zabavit, pak před vámi nikdy nebude stát úkol lépe poznat ženu o kterou stojíte.

O jakých dlouhodobých vztazích tady můžeme mluvit?

V takovém případě neměňte formát vztahu poznávání s novou známostí, i když čas od času zůstanete online. Nebude to obtěžovat vás ani ženu s kterou komunikujete. Pokud ale hledáte vážně zdravý vztah a chcete jej dále dlouhodobě prohlubovat, pak nastanou okamžiky, kterým byste rozhodně měli věnovat pozornost.

Lidé stále častěji vstupují do online komunikace, aniž by měli za cíl ji přenést z virtuálního formátu do skutečného. Často se nechtějí zatěžovat utrácením peněz a času za novou známost, ale rozhodně chtějí získat výhody jen pro sebe. Například některé dámy mají rády dárky a sexuální uspokojení bez závazků. Existují ženy, které si jednoduše vytvářejí iluzi popularity své vlastní osoby a snaží se získat co nejvíce kontaktů. Každopádně myslet si nebo doufat ve vážný vztah s takovými kandidáty je ztráta času. Můžete se pobavit, ale nepočítejte s ničím víc.

V tomto vzdáleném vztahu hrozí uvíznutí s osobou, která na vaší důvěřivosti prostě bude profitovat. Rádoby romantická komunikace v online službách nese toto riziko. Samozřejmě byste neměli všechny házet do jedno pytle, ale nikdy takovou možnost nevylučujte.

Jak poznám, že neuvíznu ve slepé uličce.

Nikdy to v prvních momentech nerozeznáte. Můžete si však položit několik jednoduchých otázek.

Jak často zaznívá ve vaší komunikaci téma skutečné šance na offline schůzku?

Je váš online příspěvek do vztahu poznávaní s vaším protějškem ekvivalentní jejímu příspěvku?

Můžete odmítnout v komunikaci citlivá témata, pokud cítíte nepohodlí?

Respektuje vaše známost neochotu setkat se jen za účelem sexu?

Cítíte se pod tlakem, když musíte vynakládat čas přemýšlet nad odpovědí, můžete svobodně bez zábran komunikovat, když chcete?

Není tam respekt ani pochopení, pak to vypadá na neproduktivní vztah na dálku.

Ta lepší stránka vzdáleného formátu vztahu poznávání na dálku.

Někdy se stane, že vzdálený formát vztahů je nezbytným opatřením. Je spousta věcí, které mohou ovlivnit vaše touhy být s protějškem offline. Vy a vaše přítelkyně například žijete v jiném městě, nebo má jsou rozdílné pracovní podmínky. Každá překážka vašeho společného sdílení offline prostoru, musí dávat konstruktivní odpověď, proč ještě nejste spolu. Z následujících charakteristik můžeme pochopit, že vzdálený vztah může být slibný.

 

Když to myslí vážně

Žena sama cítí potřebu poznat vás jako osobu, projevuje zájem o vaše prostředí a aktivity. Pokud existuje příležitost setkat se offline, bude vždy ráda. Projevuje respekt k vašim potřebám, nevnucuje svůj názor, umožňuje vám mít osobní prostor. Je připravena být vám jakkoliv nablízku v dobách obtížných situací. Cítíte jistotu, že to nevzdá a nepůjde hledat jinam. Pokud se v komunikaci schyluje ke konfliktní situaci, snaží se najít společnou řeč a zbytečně nešíří hysterii.

Jak si udržovat pozitivní vztah poznávání na dálku

Řeknu to na rovinu, je to super obtížný úkol. Je nezbytné, aby partneři viděli stejnou perspektivu vztahu, třeba i společný život do budoucna, když ne, tak alespoň pravidelná setkání. Je nesmírně důležité, aby si pár vytvořil společné plány a měl společné cíle do budoucnosti.

Pokud vzdálenému vztahu chybí prvek naděje, že budou spolu, rychle to vyschne. Je absolutně nemožné si představit dlouhodobý vztah, pokud pár spolu nežije nebo se čas od času neuvidí.

Zkuste společně prodiskutovat své plány, vyhledejte všechny momenty, ve kterých se můžete protnout. Musí přijít příležitost, abyste ji držel za ruku, líbali ji a dělal ji šťastnou. Pokud ovšem patříte do kategorie lidí, kteří chtějí žít pouze odděleně, a podle své potřeby se chcete scházet, pak nemá smyls hledat společné plány.

 

Důvěra je základ každého zdravého vztahu

Prvním a hlavním problémem vztahů na dálku je důvěra. Jelikož jste od sebe vzdáleni mnoho kilometrů, je velmi obtížné si být jisti věrností a upřímností. Pokud máte vy nebo vaše přítelkyně pochybnosti o věrnosti, dohodněte se, že budete po celý den co nejvíce k dispozici. Mluvte o tom, kde jste byli, co jste dělali, koho jste viděli. Věnujte sobě navzájem čas, jak to situace a prostředí dovolí.

Dost žárlivé povahy mohou na jistý okamžik ostře reagovat, na nedostatek reakce druhého partnera. Naučte se to ovládat, berte v úvahu skutečnosti, že může nastat situace vyšší moci, jako vybitý telefon, nedostupný internet nebo pracovní vytížení, různých aspektů omezující vaši komunikaci je mnoho.

Závěrem snad tolik, vztahy na dálku je složitý proces, který zahrnuje právě dva lidi, kteří mají ambice být skutečně spolu a budovat tak zdravý a udržitelný vztah. Je potřeba dělat každý den pokroky a posouvat se každým možným reálným krůčkem do předu. Byť můžeme být v některých možnostech omezení nebo to ze začátku bude trochu pokulhávat 🙂

KategorieSex a Vztahy
Amand Košenila
Amand Košenila
„Jestliže svoboda slova vůbec něco znamená, potom je to právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet.“ George Orwell.

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Aktuální články

Jak se chovat po spontánní noci s cizí ženou ve své posteli

Řekněme, že jste předešlou noc potkali úžasnou dívku v baru a dnes ráno jste se probudili ve stejné posteli. Zde...

Proč se lidé rozvádějí?

Rozvod manželů je smutná věc, ale velmi často nezbytná. Alespoň v případech, kdy přiměřenost jednoho partnera vzbuzuje pochybnosti toho...

Skinners letos míří do Německa a USA

Fenomén v bosém obouvání, brněnští Skinners, za sebou mají úspěšný rok. Celkové tržby společnosti se vyšplhaly na 100 milionů...

Přestat kouřit může být obtížné, ale je to možné.

Téměř každý kuřák se nejednou v životě rozhodl skoncovat se špatným návykem, ale často se bolestná chuť na cigaretu...
- Reklama-

Jak moc konzervativní investor chcete být?

Kryptoměny mají v poslední době reputaci nestabilní investice, kvůli vysokým ztrátám investorů, častým podvodům a chybám. Jedno z nejvíc diskutovaných...

Zajímavý fakta o sexu, který se týkají lásky a romantických pocitů.

Není žádným velkým tajemstvím, že pravidelný sex je jedním z nejlepších způsobů, jak posílit vlastní imunitu. Výhody sexu, jak...

Musíš číst

Jak se chovat po spontánní noci s cizí ženou ve své posteli

Řekněme, že jste předešlou noc potkali úžasnou dívku v...

Proč se lidé rozvádějí?

Rozvod manželů je smutná věc, ale velmi často nezbytná....
- Reklama -

Mohlo by se vám líbitPODOBNÉ
Doporučeno pro vás