PsychologieProč jsou muži osamělí a jak se tomu vyhnout

Proč jsou muži osamělí a jak se tomu vyhnout

Stále více mužů volí svobodný životní styl a ignoruje jakékoli pokusy žen, zapojit se do vážných vztahů.

-

- Reklama -

Člověk je společenská bytost a obvykle mu není příjemné žít sám. Existuje mnoho důvodů pro osamělost, je to špatná zkušenost ze vztahů nebo zdlouhavé hledání dokonalé spřízněné duše a pochybnosti o sobě samém. Překonat tento stav je reálný a není tak těžké to udělat. Prozradím vám, jak se k tomu postavit.

Proč je osamělost špatná? Ve skutečnosti není odpověď tak jasná, jak by se mohlo zdát. Kromě toho, že nablízku není žádný milovaný, to má i další negativní důsledky. Pokud se zároveň s přáteli často nevídáte a soustředíte se pouze na práci, ztrácíte sociální dovednosti, stáváte se více uzavřenými.

Dočasná osamělost se vyvine v chronickou. Je prostě těžké pustit do svého života dalšího člověka, i kdybyste chtěli. Kariéra časem přestane přinášet radost a bez podpory z domova v ní začnou problémy.

Žít pouze pro sebe. Zde je vyšší riziko získání destruktivní závislosti, např. na alkoholu, který již zasáhne všechny sféry života. Také významnou nevýhodou takového života je přímo nedostatek velkého množství výhod, které dávají stabilní vztahy. Vzájemná pomoc, domácí partnerská podpora, pestřejší volnočasové aktivity. Navíc je dokázáno, že lidé, kteří jsou šťastní v osobním životě, žijí déle.

Samozřejmě jsou tací, kteří si řeknou, že život svobodného muže má mnoho výhod, a nebudou chtít nic měnit. Ale pokud čtete tento článek, s největší pravděpodobností se vás problém osamělosti týká. Pro začátek stojí za to zjistit, zda jde o pravidelnost nebo čirou náhodu.

Hlavní důvody osamělosti

Svobodní muži nejsou v dnešní době nic neobvyklého. Stále více mužů volí svobodný životní styl a ignoruje jakékoli pokusy žen, zapojit se do vážných vztahů. Někdy za tím stojí hluboké psychické trauma, se kterým je nutné pracovat výhradně s pomocí terapeuta. Může to být syndrom osamělosti, chronická deprese nebo něco podobného. Ale častěji než ne, touha zůstat svobodným poháněna sociálními faktory. Zvažme hlavní z nich a hledejme řešení.

 

Vysoká očekávání

Pokud má vaše představa ideálního životního partnera málo společného s realitou, může být extrémně obtížné najít „tu dokonalou“. Když odhalíte jakékoli požadavky na budoucí ženu, musíte si jasně odpovědět na tři otázky. Jsou pro vás tyto vlastnosti opravdu důležité a nejsou někým vnucovány? Existují vůbec ženy, které spojují takové vlastnosti? A vy sám splňujete tak vysoká kritéria?

Neúspěšný vztah

Pokud minulý vztah pro muže skončil špatně, nebude se snažit vstoupit do dalšího, aby se znovu nespálil. Psychické rány většinou trvají dlouho, než se zahojí, rozhodně se není potřeba hned po rozchodu přemáhat a hledat si novou partnerku.

 

Neochota oženit se a převzít zodpovědnost

Svět se rychle mění a svatba není zdaleka jedinou možností pro dva milující se lidi. Zde je důležité odlišit svá přání od vnucených stereotypů. Ani v situaci, kdy pevně věříte, že manželství a děti nejsou vaše, není vůbec nutné být samotářem. Musíte jen najít ženu, jejíž hodnoty se shodují s vašimi. Nebo možná opravdu chcete rodinu, ale bojíte se zničit image „alfa samce“? Neměli byste se vzdávat štěstí, abyste splnili něčí očekávání.

 

Výhody být sám

Těžko tvrdit, že svobodný život má mnoho výhod. Relativní svoboda, možnost vést bujarý život nebo naopak být v naprostém klidu 24/7. Ale mnozí jsou na nich tak závislí, že si osvojí zvyk žít vždy samostatně. Je to váš případ? Přemýšlejte, chcete ještě v budoucnu založit rodinu? Pokud je odpověď ano, hlavní je neprodlužovat tuto příjemnou samotu. Dříve nebo později vás to totiž přestane těšit a hrozí, že přijdete o životní štěstí.

 

Jak jinak se můžete vypořádat s osamělostí

Aktivní životní styl je nejlepším lékem na jakékoli emocionální strádání. Takže v případě pochybností nebo po těžké přestávce je sportování zvláště výhodné. V tělocvičně nebo v parku můžete potkat stejnou aktivní ženu.

Najděte si nové koníčky

Komunikace založená na společných zájmech může být skvělým začátkem dlouhého a šťastného vztahu. Nebo v sobě najdete nový talent nebo dokonce povolání. Neuzavírejte se do čtyř stěn, zkoušejte různé koníčky. Ne proto, abychom někoho bezpodmínečně poznali, ale proto, aby život zářil novými barvami.

Soustřeďte se na práci

Kariéra je dobrá v tom, že pomáhá rozptýlit se, pokud věci ve vašem osobním životě nejdou úplně hladce. Umožní vám také získat finanční nezávislost, což bude také plus, když budete chtít ještě založit rodinu.

Setkání s přáteli

I když zrovna nemáte svou druhou polovičku, není to důvod, proč nekomunikovat s ostatními páry. Kdo ví, možná, když se podíváte na vztah přátel, vy sami pochopíte, že chcete takovou stabilitu. A svobodní kamarádi vám určitě pomohou uniknout z bezútěšných myšlenek.

Pořiďte si domácího mazlíčka

Když je pocit osamělosti příliš silný, stojí za to mít domácího mazlíčka. Nemusí to být hned velký pes, ale i malá zvířata učiní váš život smysluplnějším a naplňujícím. A pokud jste už tak zvyklí být sami, že nevíte, jak se začít seznamovat, vezměte si psa. Budete s ní muset hodně chodit a pravidelně komunikovat s novými lidmi, kterým váš čtyřnohý přítel neodolá.

Takže jste si uvědomili, že když jste sami, existuje více mínusů než plusů, a jste připraveni situaci změnit? Pak je to otázka času. Aktivní společenský život a pozitivní přístup budou prvními kroky k novým vztahům. Pokud ale máte pocit, že vám některé vnitřní komplexy nedovolují posunout se vpřed, nebo máte silný strach ze samoty, doslova nemůžete zůstat sám, to je signál, že byste se měli obrátit na psychologa. Jak jsem uvedla výše, za chronickou osamělostí mohou někdy psychická traumata a vyrovnat se s nimi pomůže pouze odborník. 

Podělte se o svůj příběh v komentářích, setkali jste se s osamělostí, jak jste se s ní vypořádali?

KategoriePsychologie
Renata Hodková
Renata Hodková
„V každém pravém muži je skryto dítě. To si chce hrát. Pravý muž chce dvojí, nebezpečí a hru. Proto touží po ženě, protože ona je tou nejnebezpečnější hračkou.“

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Aktuální články

Jak se chovat po spontánní noci s cizí ženou ve své posteli

Řekněme, že jste předešlou noc potkali úžasnou dívku v baru a dnes ráno jste se probudili ve stejné posteli. Zde...

Proč se lidé rozvádějí?

Rozvod manželů je smutná věc, ale velmi často nezbytná. Alespoň v případech, kdy přiměřenost jednoho partnera vzbuzuje pochybnosti toho...

Skinners letos míří do Německa a USA

Fenomén v bosém obouvání, brněnští Skinners, za sebou mají úspěšný rok. Celkové tržby společnosti se vyšplhaly na 100 milionů...

Přestat kouřit může být obtížné, ale je to možné.

Téměř každý kuřák se nejednou v životě rozhodl skoncovat se špatným návykem, ale často se bolestná chuť na cigaretu...
- Reklama-

Jak moc konzervativní investor chcete být?

Kryptoměny mají v poslední době reputaci nestabilní investice, kvůli vysokým ztrátám investorů, častým podvodům a chybám. Jedno z nejvíc diskutovaných...

Zajímavý fakta o sexu, který se týkají lásky a romantických pocitů.

Není žádným velkým tajemstvím, že pravidelný sex je jedním z nejlepších způsobů, jak posílit vlastní imunitu. Výhody sexu, jak...

Musíš číst

Jak se chovat po spontánní noci s cizí ženou ve své posteli

Řekněme, že jste předešlou noc potkali úžasnou dívku v...

Proč se lidé rozvádějí?

Rozvod manželů je smutná věc, ale velmi často nezbytná....
- Reklama -

Mohlo by se vám líbitPODOBNÉ
Doporučeno pro vás