MužiKdyž člověk míní, ale život vše změní.

Když člověk míní, ale život vše změní.

Aneb nostalgie návratů ke kořenům dětství

-

- Reklama -

Všichni známe přísloví, člověk míní, ale život mění. Každý si ve svém životě tuto polemiku, myslím prošel. Většinou se snažíte svůj život řídit a směřovat ho vlastních směrem nebo tu představu realizovat a plnit své plány.

V našem životě je mnoho příležitostí, které vnímáme, realizujeme, přizpůsobujeme se. Všichni máme plány, vize nebo představy o smyslu vlastního bytí.

Každý z nás chce naplnit smysl vlastního bytí a budovat svou podstatu, proč jsem tady.

Nejsem člověk, který chce morálně hodnotit lidi, nebo je kategorizovat do různých skupin. Vycházím z toho co znám a co si mohu reálně ověřit. Když píšu tyto řádky je mě vnitřně smutno. Znám vše od samého počátku, až po nekonečné změny, kterým jako žena v důsledku všech událostí a kotrmelců nejsem schopna porozumět.

Kde je ta správná realita života?

Bohužel změna každodenní reality je okamžitá. Nevnímáme tyto věci okamžitě a přijdou nám naprosto samozřejmé. Neustále se kritizujeme, nepochválíme se a pořád na sobě vidíme jen to záporné. Nejsme schopni řešit všechny problémy, které nám život předkládá a hledáme únikovou cestu.

Nejsem psycholog, abych činila úvahy a dávala rady, nebo vyvozovala z určitých šetření závěry.

Mám jen potřebu napsat pár řádku k určitým lidským osudům. Říká se, že naděje umírá jako poslední. Kolik jsme v životě měli nadějí a kolik jich jen bez povšimnutí zmizelo ve ztracenu.

Sama jsem prošla cestou zkoušek života a stála na hranici života nebo smrti. V daný moment si člověk nevybírá, příjme trpkou realitu a hledá pomoc. Není mnoho lidí, kteří vám v daný moment mohou pomoci. Všichni řešíme vlastní životní dogma.

S pocitem dobrosrdečnosti a životní zkušenosti mohu přiznat a přijmout podstatu vlastního života. Ať si to každý přebere jak je mu libo. Proč vlastně píšu tyto řádky a co chci sdělit prostřednictvím tohoto media?

Když se člověk dostává z toho nejhlubšího dna, pokouší se vstát a bojovat

Je to jeden osud člověka, který není ani dokonalý, ale není ani beznadějný. Nicméně je to zajímavý příběh.

A proč nostalgie návratů ke kořenům?

Nostalgie vlastního života většinou souvisí s vykořeněním. Je to taková osoba, která je do značné míry izolovaná a odcizená. Nevím, jak bych to dobře popsala, ale jsem přesvědčena, že se takový člověk v různých situacích projevuje jako smutný, se známky deprese nevyjímaje, někdy až ztráta motivace.

Jako přímý účastník a pozorovatel vidím, nespavost, ochablost, úzkost, emoční otupělost, někdy až jakýsi stupor. Jak už jsem zmiňovala v předešlých řádcích, nejsem psycholog a nemohu vše odborně hodnotit.

Přesto však chápu, když se takový člověk vrací do dětské minulosti. Taková touha po minulém životním stylu je možná regenerace mysli a ta se zacyklí v přehrávání toho krásného a nevinného soubytí.

Fakta reality nelze změnit, ani upravit v jakýkoliv prospěch. Musíte je je prostě přijmout a hledat spřízněné charaktery, které vás doprovodí k podstatě bytí.

Tento článek je o muži, který se vrací zpět do podstaty bytí. Hledá pomoc a pochopení. Život mu dal možná slávu, úspěch, hmotné i finanční statky. V jednom okamžiku o všechno přichází a nedokáže s tím to životním impulzem přežít.

Ztrácíme postavení, respekt a popularitu na základě klamných úvah a představ. Nicméně, není to co nás činí upřímným a sebereflexe je to co nám dává šanci.

Takového charakteru člověka je dobré si vážit a přemýšlet, nad skutky jeho činů.

Jako hlavní pozorovatel, myslím dobrý přítel, možná nepříjemný, ale upřímný kritik. Dovoluji si upozornit, že jsem ten kdo vidí na dno poháru.

Ať už je a bude všechno jakkoliv, dostala jsem mandát sepsat jeho knihu.

KategorieMUŽI
Eva Manté
Eva Manté
Jsou tři věci, které už nevrátíme. Slova, které jsme vyřkli, šance, které jsme propásli a čas, který uplynul. Však osud si vždy najde svou cestu.

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Aktuální články

Jak se chovat po spontánní noci s cizí ženou ve své posteli

Řekněme, že jste předešlou noc potkali úžasnou dívku v baru a dnes ráno jste se probudili ve stejné posteli. Zde...

Proč se lidé rozvádějí?

Rozvod manželů je smutná věc, ale velmi často nezbytná. Alespoň v případech, kdy přiměřenost jednoho partnera vzbuzuje pochybnosti toho...

Skinners letos míří do Německa a USA

Fenomén v bosém obouvání, brněnští Skinners, za sebou mají úspěšný rok. Celkové tržby společnosti se vyšplhaly na 100 milionů...

Přestat kouřit může být obtížné, ale je to možné.

Téměř každý kuřák se nejednou v životě rozhodl skoncovat se špatným návykem, ale často se bolestná chuť na cigaretu...
- Reklama-

Jak moc konzervativní investor chcete být?

Kryptoměny mají v poslední době reputaci nestabilní investice, kvůli vysokým ztrátám investorů, častým podvodům a chybám. Jedno z nejvíc diskutovaných...

Zajímavý fakta o sexu, který se týkají lásky a romantických pocitů.

Není žádným velkým tajemstvím, že pravidelný sex je jedním z nejlepších způsobů, jak posílit vlastní imunitu. Výhody sexu, jak...

Musíš číst

Jak se chovat po spontánní noci s cizí ženou ve své posteli

Řekněme, že jste předešlou noc potkali úžasnou dívku v...

Proč se lidé rozvádějí?

Rozvod manželů je smutná věc, ale velmi často nezbytná....
- Reklama -

Mohlo by se vám líbitPODOBNÉ
Doporučeno pro vás