MužiTěžký úděl nejednoho skutečně galantního muže!

Těžký úděl nejednoho skutečně galantního muže!

Je snadné být gentlemanem, pokud žena bere vaši galantnost projev citů?

-

- Reklama -

Je snadné být gentlemanem, když žena bere vaši galantnost za projev něžných citů? Pokud někdy vyčítám jednotlivým mužům jejich slabou galantnost, vůbec to neznamená, že jsem v životě nepotkala opravdové gentlemany. V mém okolí je jich naopak většina a ráda s nimi komunikuji, odnáším si z této komunikace spoustu pozitivních emocí a také materiální postřehy, ty ze života skutečných mužů.

Život není pro galantního gentlemana jednoduchý!

Výchovou a vzděláním, vlivem komunikačního prostředí a životních podmínek je takový muž bez rozdílů přívětivý ke všem ženám. Tak ho vychovávali rodiče, tak mu do života diktuje jeho mužská přirozenost. Nejdříve „holkám se nenadává“, pak „holky je třeba chránit“ a potom „ženám se musí pomáhat.“ Opravdový gentleman proto automaticky podá všem ženám pomocnou ruku. Pomůže jim dostat se z dopravního prostředku, nechá všechny ženy projít před sebou u vchodu nebo výstupu. No, správný chlap nedrží službu na zastávce, aby vyvedl všechny ženy z autobusu, ale nebude mu lhostejné sledovat, jak riskuje teta s taškami, dívka na podpatcích nebo babička s holí, když musejí sestupovat po kluzkých schodech, vždycky pomůže. Skutečný muž nerozděluje ženy podle míry přitažlivosti, nepotřebuje ukazovat svou galantnost. A zdá se, jako by to bylo něco špatného nebo nepochopitelného? Je třeba abychom byli vděčni, že takoví muži ještě existují. Já osobně jsem šťastná. Ale mám také obavy o tyto mužské gentlemany. Protože čím jsou galantnější, tím více nároků vůči nim a především mezi ženami vzniká.

Co to děláte pánové, jak se můžete takto chovat?

Co mají na svědomí tito milí muži před ženami?

Co vlastně dělají špatně?

Svým galantním chováním mimovolně vštěpují do ženských srdcí neoprávněné naděje. Pokud žena není rozmazlená mužskou pozorností, pak se jí v jakémkoli projevu elementární výchovy ze strany muže dostává zvláštní dispozice, vyjdou spolu od společných známých, on jí pomůže s kabátem, pak otevře dveře, pomůže ji projít kaluží, pak se zdvořile zeptá, „Chceš svézt? Ne?“ Tak přeji všechno nejlepší, rád jsem tě poznal, sladce se usměje a odejde. A ona zůstává okouzlená a už zamilovaná a celá v iluzi, že je to vzájemné, že ji má rád, protože se jí tak dvořil. Ve skutečnosti by totéž udělal pro každou ženu, ale ona si myslí, že jen pro ni. Zralá žena není v tomto smyslu o nic lepší, může se ukázat jako stejný snílek, jako naivní dívka, pokud touží po mužské pozornosti, bude se také třást z projevů obyčejné zdvořilosti a čekat na pokračování. A když už nebude čekat, urazí se a nejednou oznámí, že všichni chlapi jsou parchanti.

Vzpomeňte si, jak ve filmu Popelka v roli nevlastní matky vypočítává. „Král řekl“ pojďte dál, pojďte dál, fouká tady. Několik známek pozornosti. Houževnatému ženskému pozorování nic neunikne, všechny projevy péče, zdvořilosti, galantnosti jsou zaznamenány, sečteny, vypočítány a následně volně interpretovány. Dokážou označit vše, co se dostane pouze do ženské hlavy, a to jak sami ženy chápou je celý vesmír fantazií a iluzí.

Zde pro přesvědčivost, tohle není pohádkový, ale životní příklad.

Můj dobrý přítel, úžasný muž, spolehlivý člověk a spravedlivý šéf je velmi blízko všem mým ideálům, to včetně bezvadně zdvořilého. Tento skvělý chlap se chystá se svými podřízenými oslavit firemní událost, samozřejmě v klíně přírody. Kolektiv je převážně ženský, na každého se musí dávat pozor, aby se v lese neztratil, neopil se nebo neutopil. A jemu je to vše, jako otci vlastní. Jedna dívka si musela dávat ještě větší pozor, protože byla spoře oblečená a k večeru už byla unavená a bylo poměrně chladno. A co udělá pravý gentleman? Správně, sundá si svetr a opatrně ho přehodí dívce přes ramena. A to je vše! Ona sama přišla na to, že je to známka zvláštní povahy, že dál bude všechno krásné a zběsilé, vášnivý sex a vyznání lásky a pak se vezmou. A zoufale čeká na vše výše uvedené, ale ono se to nestane.

Začínají pracovní dny, náš skvělý šéf si s překvapením všimne, že s ním dotyčná dívka nemluví. Tiše a nešťastná přinesla svetr do jeho kanceláře, hodila mu ho do obličeje a hrdě se odebrala na své pracoviště. A opět nemluví, a to včetně pracovních záležitostí. Galantnímu muži a zachránci jejího málem prochlazení se nenásilně dostalo vysvětlení od ostatních účastníku večírku. Vyslechl si spoustu stížností a zprostředkovaných vzlyků. Sotva dokázal neuvěřitelnou diplomatickou snahou obnovit status quo v jejich kolegiálních vztazích a přísahal účast na neformálním společném setkání. Dokážete si představit, co by se mohlo stát, kdyby náš úžasný muž tuto nevyrovnanou dívku s bohatou fantazií byť jen políbil? Je děsivé na pomyslet.

Další můj dobý přítel, neméně úžasný a neméně vzdělaný, se do podobného příběhu dostal kvůli svému nestandardnímu zvyku. Dávat květiny všem ženám. No, takhle on vnímá realitu. Žena je automaticky květina. Myslím, že tento jeho zlozvyk připravil o spánek a klid mnoho žen, protože je to megacharismatický a hyper šarmantní muž už požehnaném věku. A to je něco! Jedna z jeho známých, ho požádala, aby se setkal na letišti s jistou dámou, která má strávit víkend, právě s jeho známou. Náš galantní pán samozřejmě nemohl takovou bezvýznamnou službu odmítnout a ani se o to zvláštně nezajímal. Možná paní neví, že existuje taxislužba? Ne, takové otázky nejsou hodné skutečně galantního muže. Počkal, pozdravil, políbil ruku, podal růži, pomohl nést zavazadla, naložil je do auta, odvezl je domů, vynesl je z auta, pomohl odnést zavazadla, políbil ruku, rozloučil se a odešel. Nechal ženu zmatenou a rozcuchanou. Od té doby ho tato nádherná, ale lehce přezrálá dáma pronásleduje. Stále asi dostává SMS s nabídkami na schůzku, žádostmi o pomoc a tvrzeními proč je pro ni ten nejúžasnější. No jasně, byla to její poslední vášeň, poslední láska. Podzimní polibek po horkém létě. A tento muž je celý v úzkosti, jeho žena se nejprve smála, teď už je naštvaná, má podezření, že paní opravdu svedl a pak ji opustil. A on vážně nechápe. Jak vyprovokoval tak dusný útok slušné dospělé ženy? Za všechno může červená růže, znak lásky. Daroval ji mechanicky a bez konotací. Pro něj je to stejně reflexivní jako pomoci ženě s kabátem nebo zapalovačem připálit dámě cigaretu. A pro dámu tato šarlatová růže spojená s polibkem ruky vypadala jako pozvánka k tandemovému seskoku do propasti osudových vášní. Opět ženská fantazie, která nezná hranic a omezení.

Rukojmí vlastní galantnosti

Muž se může stát rukojmím své vlastní galantnosti, pokud ji žena vezme za projevy zvláštního zájmu. Ženské fantazie a přesvědčení jsou, ale daleko od všech potíží, které na pravého gentlemana dopadají. Ostatně i zasněné ženy mají žárlivé manžely nebo přítele a mají také bohatou fantazii. Takový žárlivec si snadno představí hrozbu rozvětvených rohů, pokud je normální, tak projevuje vůči své ženě obvyklé dobré způsoby. V případě opaku, to bude tak, že galantní muž, před ženou otevřete dveře a už ho sok ze žárlivosti vyzývá k souboji. A pak se to také stane, když galantní a slušně vychovaný muž vidí, že se dáma uráží, zastane se jí a pachatele strhne. A dáma na oplátku zaútočí na přímluvce, „Nesahej na mého muže!“ Slyšela jsem mnoho takových příběhů mnohokrát.

A co by měli, tedy opravdoví gentlemani dělat? Být zdrženlivý, když se žena urazí? Nepodávat pomocnou ruku, pokud dáma uklouzla? Neuvolnit babičce místo v tramvaji?

Ne, prosím ne, vždy zůstaňte pánové takový jaký jste ! Věřte mi, že oceňujeme vaši galantnost a chápeme, jak těžké je pro vás nést titul skutečný muž. Kdo jiný, když ne právě vy!

KategorieMUŽI
Eva Manté
Eva Manté
Jsou tři věci, které už nevrátíme. Slova, které jsme vyřkli, šance, které jsme propásli a čas, který uplynul. Však osud si vždy najde svou cestu.

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Aktuální články

Jak se chovat po spontánní noci s cizí ženou ve své posteli

Řekněme, že jste předešlou noc potkali úžasnou dívku v baru a dnes ráno jste se probudili ve stejné posteli. Zde...

Proč se lidé rozvádějí?

Rozvod manželů je smutná věc, ale velmi často nezbytná. Alespoň v případech, kdy přiměřenost jednoho partnera vzbuzuje pochybnosti toho...

Skinners letos míří do Německa a USA

Fenomén v bosém obouvání, brněnští Skinners, za sebou mají úspěšný rok. Celkové tržby společnosti se vyšplhaly na 100 milionů...

Přestat kouřit může být obtížné, ale je to možné.

Téměř každý kuřák se nejednou v životě rozhodl skoncovat se špatným návykem, ale často se bolestná chuť na cigaretu...
- Reklama-

Jak moc konzervativní investor chcete být?

Kryptoměny mají v poslední době reputaci nestabilní investice, kvůli vysokým ztrátám investorů, častým podvodům a chybám. Jedno z nejvíc diskutovaných...

Zajímavý fakta o sexu, který se týkají lásky a romantických pocitů.

Není žádným velkým tajemstvím, že pravidelný sex je jedním z nejlepších způsobů, jak posílit vlastní imunitu. Výhody sexu, jak...

Musíš číst

Jak se chovat po spontánní noci s cizí ženou ve své posteli

Řekněme, že jste předešlou noc potkali úžasnou dívku v...

Proč se lidé rozvádějí?

Rozvod manželů je smutná věc, ale velmi často nezbytná....
- Reklama -

Mohlo by se vám líbitPODOBNÉ
Doporučeno pro vás