MužiJste skutečně připraveni se oženit?

Jste skutečně připraveni se oženit?

-

- Reklama -

S vaší přítelkyní jste rok i déle ve statutu oficiálního vztahu, už spolu žijete, vedete společný život. Nabízí se zcela logická otázka. Možná už je nutné si ji vzít? Ještě jste se jí na to nezeptal? S největší pravděpodobností to za vás udělali vaši příbuzní, zejména vaše matka, dobří známí nebo přátelé.

Nebo možná samo srdce vaší přítelkyně to pravidelně naznačuje, že je připravena vytvořit s vámi sociální jednotku a porodit vám děti. Pokud ji opravdu milujete a ne jen, že spolu žijete, protože je to příjemné a pohodlné a pro dívku není to razítko jen oficialita, riskujete, že uděláte ne zcela vyvážené, impulzivní rozhodnutí. Ale láska je láska a vytvoření rodiny už není jen vtip. Ne každý muž je vždy připraven se oženit.

Jste skutečně zralí na rodinné vazby?

 

Vaše rozhodování se ztrácí na pozadí názorů přátel

Samozřejmě, skuteční přátelé pro vás chtějí jen to nejlepší, ale každý z nich má své vlastní chápání toho „nej“ a může se radikálně lišit od toho vašeho. Z koho si přátelé nejčastěji dělají legraci? Samozřejmě, že z vás.

Nezapomeňte, že když svým přátelům říkáte o konkrétní situaci, prezentujete ji výhradně ze svého úhlu pohledu. Může to být zaujaté a nepravdivé. Doporučení od kamaráda „Rychle vypadni z toho chomoutu!“ v každém případě to bude hrát proti vám, ​​vztah s vaší milovanou se zhorší, když ne hned, tak určitě později.

Zkuste svůj životní plán postavit na tom, že chcete rodinu a děti, budovat si pěkný život a zestárnout vedle své milované ženy. Vaše rozhodnutí by proto měla být činěna po konzultaci s vaši přítelkyní,  nikoli s vašimi přáteli.

Je nesmírně důležité si uvědomit, že sdílení podrobností o vašem vztahu s přáteli je katastrofální taktika. Nemůžete je pustit do svého „osobáku“. Pokud všechna rozhodnutí děláte po radě vašich přátel, a ne se svou milou, je příliš brzy na to, abyste uvažoval o svazku manželství.

 

Schopnost udržovat společný rozpočet

Společný život s milovanou ženou a priori“ znamená udržovat i společný rozpočet. Není vůbec nutné dávat jí celou svou výplatu. Ale zejména se dohodnout na tom, jak společně budete hradit služby, koupě jídla, přesněji za čí peníze. To neznamená, že musíte nést celou finanční zátěž domácnosti sám.

Například už na úsvitu vašeho společného soužití, jste si vymezili jasné hranice. Společně platíte nájem za byt, energie, nakupujete jídlo nebo léky. Zbytek si rozdělíte, jak potřebujete

Všechny rodinné vztahy jsou partnerské a rovnocenné. Pokud nejste připraveni investovat do společné budoucnosti, nespěchejte se svatbou, váš čas ještě nenastal.

Při svém rozhodování myslíte jen na sebe

Manželství je velmi vážený institut a rozhodnutí založit rodinu s sebou nese obrovskou zodpovědnost. Téměř všechna rozhodnutí by měli dělat oba partneři, zejména ty záležitosti, které ovlivňují společnou budoucnost. Musíte si promluvit, poradit se, předvídat, jak vaše rozhodnutí ovlivní společný život. Ano, ten společný život s vaši milovanou ženu.

Nelze už myslet především na sebe. Nezapomeňte, že uvázáním uzlu manželství budete muset být odpovědní za svou manželku. Často budete postaveni před volbu, aby se vaše žena cítila dobře, nebylo jí ubližováno, činit vše co je pro vás oba nejlepší. Společný rodinný život druhou možnost netoleruje. Minimálně budete muset vždy vše probrat s manželkou a teprve poté se společně rozhodnout.

Pokud jste přesvědčeni, že vaše „já“ by mělo být nade vše, nejste připraveni se oženit.

Zmizet ze všech radarů je pro vás maličkost

Ve společném rodinném životě nebudete moci jednat stejně, jako například se svými rodiči nebo spíše vaši matkou. Vypnout telefon a všechny možné komunikační kanály, jen tak zmizet na víkend a nepodávat o sobě žádné zprávy. To vše je vlastní svodnému a nezávislému muži, který nežije v jedné domácnosti se svou milou.

Každý, kdo je připraven vstoupit do svazku manželství jasně chápe, že takové chování je nepřijatelné. Vaše žena na vás nebude čekat, nevydrží to, jednoduše sesbírá všechny své věci a opustí vás.

Pokud nerozumíte tomu, jak a co máte hlásit o svém místě pobytu, o čase návratu domů, kde se v tuto chvíli nacházíte, není to akce hry na slepu bábu. Pokud není vaše touha uklidnit svou milovanou, fakt se nežeňte. Pro vás je to příliš brzo.

Domácí práce je úděl žen

Myslíte si, že domácí práce by měla provozovat jen žena? Pokud ano, znamená to, že ještě nejste zralí na manželství. V práci se samozřejmě psychicky i fyzicky unavíte. Po návratu domů chcete vidět šťastnou manželku se širokým úsměvem v outfitu erotické víly, potom chutnou večeři a okem shlédnou čistý byt.

Ale nezapomeňte, že vaše žena také pracuje. Po návratu domů se chce cítit stejně. Domácí úkoly jsou úplně stejné zatížení jako například kancelářské. Ale nikdo to neplatí, nejsou žádné prémie a dovolené. Pokud vy dva spolupracujete, rozdělte si povinnosti kolem domu. Jeden nakupuje jídlo, druhý vaří, někdo uklízí byt, někdo pere.

Muž, který není zralý pro rodinu, upřímně věří, že domov a život jsou výhradně ženské starosti. Pouze skutečně dospělý muž, který duchovně vyrostl, si uvědomuje, že domácí práce jsou těžké, zvláště pro někoho, kdo také chodí do práce.

Pokud potřebujete jen uklidit dům, vyprat a vyžehlit věci nebo vytřít podlahu. Najměte si raději hospodyni, ale nežeňte se.

Před příbuznými své ženy utíkáte jako před ohněm

Kolik lidí, tolik postav. Příbuzní mohou být cokoli, někdo, kdo snadno komunikuje, klidně naváže kontakt a přijme vaši otevřenou náruč. A někdo se může zaštítit neviditelnou kopulí a při každém setkání se na vás podezřívavě dívat. Chlap, který je skutečně zralý pro manželství, se vždy pokusí navázat kontakt s příbuznými své milované. Rád pozná ty nejdražší své milované, jako je máma, táta, sourozenci.

Není vůbec nutné, aby vás měl každý rád, ale pokud se hodláte oženit, pak se rodinným setkáním alespoň na svátky nevyhnete. Dobře navázané vztahy s rodinou vaší ženy jsou navíc jakýmsi příspěvkem k vaší šťastné rodině. Přemýšlejte o tom, zda svou ženu skutečně milujete a máte k její rodině vážný postoj.

Utíkáte před odpovědností

Citace z rozepsané knihy:

Život je mnohotvárná a víceúrovňová hra, ve které nejsou žádné rezervy v podobě životů navíc “ (promiňte za tautologii).

Nechcete si lámat hlavu s problémy, je pro vás snazší utéct před odpovědností, nebo se o sebe starat, ani nečekejte zázraky, především od sebe. Nacházíte se ve slepé uličce vlastního života.

Nic vás nezmění, ani prsten, který budete nosit, ani narození vašeho dítěte. Ani láska ženy k vám to nijak neovlivní.

Ten, kdo se panicky bojí převzít vlastní zodpovědnost, nikdy nebude schopen ji převzít za jiného!

Romantika není váš šálek kávy

Poslouchat zamilované písně nebo zpívat láskyplné ódy, sledovat seriály z červené knihovny, uplakaná melodramata, to vše není povinný projev romantiky. Nikdo by neměl mít právo, to po vás vyžadovat. Pokud je ale pro vás Valentýn obyčejným všedním dnem a při sledování filmu s romantickou rodinnou scénou je slyšet vaše skřípání zubů, tak si radši poslouchejte sami sebe.

Možná se bojíte přejít na novou úroveň vztahu se svou ženou, nechcete převzít vlastní odpovědnost a vytvořit si připoutanost a romantika, jako taková vás dělá cynickým. Neschovávejte v sobě tyto skutečné pocity pod maskou tvrdého chlapíka.

Romantika je prožívat fantazie nebo představy, které se týkají lásky jako něčeho neobyčejného, půvabného a plného pohádkové krásy.

 

Upřímně si položte otázku.

Skutečně jste připraveni se oženit?

KategorieMUŽI
Amand Košenila
Amand Košenila
„Jestliže svoboda slova vůbec něco znamená, potom je to právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet.“ George Orwell.

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Aktuální články

Přestat kouřit může být obtížné, ale je to možné.

Téměř každý kuřák se nejednou v životě rozhodl skoncovat se špatným návykem, ale často se bolestná chuť na cigaretu...

Jak moc konzervativní investor chcete být?

Kryptoměny mají v poslední době reputaci nestabilní investice, kvůli vysokým ztrátám investorů, častým podvodům a chybám. Jedno z nejvíc diskutovaných...

Zajímavý fakta o sexu, který se týkají lásky a romantických pocitů.

Není žádným velkým tajemstvím, že pravidelný sex je jedním z nejlepších způsobů, jak posílit vlastní imunitu. Výhody sexu, jak...

V zimních měsících naši pokožku stresují intenzivní vlivy prostředí

Na naši pleť v zimě nepříznivě působí střídání prostředí s velmi nízkou, a naopak vysokou teplotou při návratu domů,...
- Reklama-

Sex na jednu noc? Každý máme svůj vlastní úhel pohledu.

Sex bez závazků, pouze na jednu noc a hned na prvním rande v naší době nikoho snad už nepřekvapí....

Chce jen vaše peníze, jak poznám zlatokopku.

Šťastné a pevné vztahy je to, o co všichni usilujeme, respektive se snažíme je budovat na společných zájmech a...

Musíš číst

Přestat kouřit může být obtížné, ale je to možné.

Téměř každý kuřák se nejednou v životě rozhodl skoncovat...

Jak moc konzervativní investor chcete být?

Kryptoměny mají v poslední době reputaci nestabilní investice, kvůli vysokým...
- Reklama -

Mohlo by se vám líbitPODOBNÉ
Doporučeno pro vás