Sex a VztahyCo je to láska a jak se projevuje?

Co je to láska a jak se projevuje?

Láska se vždy objeví nečekaně, stejně tak nečekaně může zmizet.

-

- Reklama -

Vlna lásky vás již zasypala po hlavu, ale k úplnému intimnímu poznání s předmětem touhy ještě nedošlo? Určitě všichni lidé čelili podobné situaci více než jednou. Co je láska? Mnozí se pokoušeli na tuto otázku odpovědět, ale zatím bezvýsledně. Nikdo neví, co to je, ale určitě může pochopit a cítit její příchod. Láska se vždy objeví nečekaně, stejně tak nečekaně může zmizet. Stává se to jako úder blesku, nikdy nevíte, kdy a kam udeří.

Proč se lidé zamilují?

Na setkání s tak nádherným fenoménem, ​​jako je zamilovanost, se nelze připravit. Jak se říká, láska najednou přijde, když ji vůbec nečekáte. Podobnost je hlavním určujícím kritériem. Žena vystupuje jako vyvolená pro muže, zpravidla rovnocenná ve vzdělání, úrovni inteligence, společenském postavení, některých specifických charakterových rysech. Když se nám v mysli objeví potenciální kandidátka, mozek ji automaticky začne vyhodnocovat podle výše uvedených parametrů. Je lidskou přirozeností hledat spřízněnou duši, která je o něco lepší než jsme my sami. Jako by se zdálo, že zamilovanost byla vynalezena proto, aby lidem zabránila neustále střídat partnery.

Láska jako stav vědomí

Navenek je zamilovanost trochu jako nervové zhroucení. Neustálé vibrace telefonu nebo zvuky přijaté zprávy vás nutí skákat na místo v naději, že je to váš milovaný, kdo se možná trápí nebo jen chce vědět, jak se věci mají. Důvodem zamilovanosti jsou biochemické procesy, kterým je téměř nemožné odolávat. Milenci produkují hormon dopamin, takže cítí neustálé přívaly energie, objevují se inspirace a duchovní síla. Kromě toho však existuje také pocit úzkosti, protože se v těle tvoří hodně adrenalinu. Zvýšená srdeční frekvence nebo chvění v kolenou při pohledu na milovanou osobu nebo při obdržení jakékoli zprávy od ní jsou také způsobeny produkcí tohoto hormonu. Milenci se stávají upovídanějšími, ochotně všem všechno řeknou a bezdůvodně až dětsky se usmívají.

Známky zamilovanosti

Mnoho známek zamilovanosti má společné charakteristiky a některé jsou určeny v souladu s čistě individuálními charakteristikami, mezi které patří věk, pohlaví a charakter jedince. Někdy můžete udělat chybu a zaměnit něco letmého za zamilovanost, například lehké flirtování. Hlavním znakem zamilovanosti je zrychlený tep. Po těle neustále běhá husí kůže a dlaně se vám potí. Při pohledu na předmět zbožňování se vám začínají chvět končetiny a můžete je uvrhnout buď do tepla, nebo do chladu. Všechny smysly jsou zbystřeny a může mizet i vaše chuť k jídlu. Přichází pocit útěku, od něčeho k něčemu, takové zvláštní zatemnění rozumu. Pozor byste si měli dát i na naprostou nesoustředěnost. Chcete pořád zpívat, tančit, dělat něco neobvyklého, možná i přenášet hory. Objevuje se mírná nespavost, která nijak neovlivňuje výkon, protože tam není pocit únavy. V seznamu lze pokračovat donekonečna. V mnoha ohledech jsou známky projevu lásky individuální.

Chemie zamilovanosti

Již dlouho je prokázáno, že vznik zamilovanosti je spojen s různými chemickými procesy probíhajícími v mozku. Zamilovanost je z velké části způsobena aktivní prací nervových buněk. Lidský mozek produkuje určité chemické látky zvané amfetaminy, které působí na nervový systém, mají stimulační účinek, a proto aktivují různé životní procesy.

Lásku lze poznat podle rozšířených zorniček

Již dávno je prokázáno, že lidské zorničky reagují na projevy jakýchkoliv pocitů. Když člověk zažívá pozitivní emoce, potěšení, rozšíří se mu zorničky. A naopak, když se v zorném poli objeví něco nepříjemného, ​​zorničky se zúží. Ke stejným procesům dochází u zamilovaného člověka.

Ten, kdo je skutečně zamilovaný, bude milovanému vždy naslouchat, bez ohledu na to, co říká.

Když se rodí první milostné zážitky, lidé mohou mít reakce podobné chování narkomanů. Zamilovaný muž je pro předmět své lásky schopen mnohého. V této fázi nebudou nedostatky zaznamenány a jako ideální se zdá to, jak projevuje své city. Mnoho lidí se však obává o upřímnost projevovaných pocitů.

Milující člověk se dokáže pravidelně poddávat i ke své škodě a partnerský život se pro něj často stává nejen důležitým, ale i prioritním. Kromě toho je kvůli předmětu své lásky připraven dát hodně, jen aby potěšil. 

Láska se vždy objeví nečekaně, stejně tak nečekaně může zmizet.

Proto se silná původní láska stává slabší a nemůže trvat věčně. Přichází chvíle, kdy se člověk může na vztah podívat střízlivě. Není to nejlehčí doba, ale k udržení zdravého vztahu bychom měli vynaložit velké a upřímné úsilí.

Upřímná láska

Opravdová láska je mnohem smysluplnější pocit. Když člověk miluje, jeho přístup k životu se v mnoha ohledech stává rozumnějším a logičtějším. Jako zralý cit vás láska nebude tlačit do akce v žáru okamžiku. Ale vše výše uvedené s ohledem na lásku vůbec neznamená, že váš vztah bude bez romantiky. Prostě nebude všechno hned.

Existuje názor, že láska roste ze zamilovanosti. To je velmi vzácný případ, protože láska a zamilovanost jsou dva nezávislé pocity.

Láska neznamená sobectví nebo systém dávat a brát. Láska je druh oběti, kterou děláte pro dobro vás i vašeho partnera. A abyste mohli něco obětovat, musíte se naučit myslet nejen na sebe.

Co se týče sexu, tak sex mezi lidmi, kteří se milují, je mnohem víc než fyzické potěšení. To je jeden ze způsobů, jak vyjádřit své city k člověku, kterého milujete jiným způsobem.

Nesnažme se tedy prožívat lásku co nejrychleji.

A přesto si pamatujte, co napsal Antoine de Saint-Exupery.

„Pouze srdce je bdělé. Očima nevidíte to nejdůležitější.“

KategorieSex a Vztahy
Amand Košenila
Amand Košenila
„Jestliže svoboda slova vůbec něco znamená, potom je to právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet.“ George Orwell.

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Aktuální články

Jak se chovat po spontánní noci s cizí ženou ve své posteli

Řekněme, že jste předešlou noc potkali úžasnou dívku v baru a dnes ráno jste se probudili ve stejné posteli. Zde...

Proč se lidé rozvádějí?

Rozvod manželů je smutná věc, ale velmi často nezbytná. Alespoň v případech, kdy přiměřenost jednoho partnera vzbuzuje pochybnosti toho...

Skinners letos míří do Německa a USA

Fenomén v bosém obouvání, brněnští Skinners, za sebou mají úspěšný rok. Celkové tržby společnosti se vyšplhaly na 100 milionů...

Přestat kouřit může být obtížné, ale je to možné.

Téměř každý kuřák se nejednou v životě rozhodl skoncovat se špatným návykem, ale často se bolestná chuť na cigaretu...
- Reklama-

Jak moc konzervativní investor chcete být?

Kryptoměny mají v poslední době reputaci nestabilní investice, kvůli vysokým ztrátám investorů, častým podvodům a chybám. Jedno z nejvíc diskutovaných...

Zajímavý fakta o sexu, který se týkají lásky a romantických pocitů.

Není žádným velkým tajemstvím, že pravidelný sex je jedním z nejlepších způsobů, jak posílit vlastní imunitu. Výhody sexu, jak...

Musíš číst

Jak se chovat po spontánní noci s cizí ženou ve své posteli

Řekněme, že jste předešlou noc potkali úžasnou dívku v...

Proč se lidé rozvádějí?

Rozvod manželů je smutná věc, ale velmi často nezbytná....
- Reklama -

Mohlo by se vám líbitPODOBNÉ
Doporučeno pro vás