KulturaCo všechno můžu udělat během nechtěné karantény

Co všechno můžu udělat během nechtěné karantény

Kvůli karanténě musí být většina lidí doma.

-

Co dělat během karantény? Kvůli celosvětové pandemii koronaviru je karanténa ve většině zemí aktivně nařizována. Pro nás lidi není samozřejmě všechno, co se kolem toho děje jasné, je to však i velmi neobvyklé a únavné. Využijte svůj čas a zapojte se do různých činností, které si můžete vyzkoušet v nudné karanténní rutině.

Dlouhodobě jsou uzavřeny školní a předškolní instituce, univerzity, nákupní a zábavní centra, kancelářské a stravovací zařízení. Děti a dospělí jsou nuceni zůstat doma. Musíte však být trpěliví a přemýšlet o své nové každodenní rutině.

Není nutné sedět na webu celý den při hledání nových informací o koronaviru. Kromě spolehlivých informací můžete najít také velké množství různých hloupých zpráv. Naštěstí existuje mnoho různých aktivit a možností, jak naložit s volným časem, a které rozjasní vaši mysl a dlouhé dny nucené izolace.

Starý a osvědčený způsob, jak využít svůj volný čas nejen s užitkem, ale také s potěšením můžete propojit díky knihám, nejen že rozšíříte své obzory, ale také zlepšíte vizuální paměť a mozkovou aktivitu. Mnoho lidí dává přednost čtení knih v tištěné podobě, jiní používají elektronické. Z toho se výhody čtení nemění. Moderní online knihovna je bohatá na obrovské množství světové i domácí literatury. Knihy lze snadno stáhnout a přečíst, i když není k dispozici internet. A pokud nemáte rádi fikci, můžete si vždy přečíst encyklopedii nebo zajímavé referenční knihy. Trávení času čtením je skvělý způsob, jak nejen přežit den, ale také získat duchovní uspokojení.

Mnozí z nás jsou zvyklí trávit čas v tělocvičně. Avšak omezením z důvodu pandemie jsou tělocvičny dočasně zrušeny. Ale nenechte se odradit. Můžete sportovat doma. Navíc máte nyní na to dost času. Mnoho profesionálních sportovců v karanténě také cvičí doma. Sdílejí své online zkušenosti s tím, jak zlepšit své zdraví a tělo. Opravdu, kromě koupání v bazénu, fotbalu, kola, existují i ​​jiné druhy sportovního tréninku. Například jóga, home fitness, aerobik, různá cvičení a tak dále. Je zde také, spíše intelektuální sportování, to jsou třeba šachy. To je také sport 🙂

Počítačové hry jsou nyní jedním z nejzajímavějších a nejoblíbenějších způsobů trávení volného času. Pro milovníky videoher je k dispozici obrovské množství různých žánrů a vkusu. Jedná se o RPG, ve kterém musíte provádět složité úkoly a porozumět složité strategii. Detektivní, u kterých musíte provést vyšetřování a najít zločince. Závody a tak dále. Můžete také přivést své děti na tuto vzrušující aktivitu. Účastní se hry s velkým potěšením. Hlavním rozdílem mezi počítačovými hrami a filmem je to, že každá videohra vás ponoří do hustoty aktuálních událostí a stanete se jejich účastníkem. Zatímco události v kině, tedy momentálně domácím jsou vnímány zvnějšku.

Pokud nežijete sami, nezapomeňte přilákat své příbuzné k této fascinující zábavě. V on-line obchodech existuje celá řada různých zajímavých a intelektuálních zábav, kde si můžete všichni vyzkoušet svou inteligenci. Jsou to deskové hry, jako je například monopol a jim podobné. U zajímavých deskových her čas plyne bez povšimnutí.

Kvůli karanténě musí být většina lidí doma. Ale i tentokrát lze trávit dny s užitkem. Kromě každodenních domácích prací a zábavy je zde také příležitost k rozvoji sebe sama. Díky internetu se můžete učit cizí jazyk. Na webu najdete spoustu nabídek kvalifikovaných učitelů a kurzů. Je zde také příležitost získat znalosti a dovednosti v oblasti mnoha dalších profesí v podobě různých online workschopů. Můžete poslouchat kytarové kurzy nebo i jiné hudební nástroje. Naučíte se hraní a dokonce i zpěvu. Hudba vždy rozzáří šedý každodenní život a zlepší vaši náladu. Nyní máte čas udělat to, co jste si nemohli dovolit dříve.

Pokud během karantény nemůžete navštívit svou práci nebo je vaše společnost dočasně uzavřena a nemůžete pracovat ani z domova a ztrácíte tím příjem, zkuste se seznámit s nabídkami jiných zaměstnavatelů a najít si další zaměstnání, které vám bude generovat příjem.

Stane se, že aktivní série knih a her jsou už vyčerpány. V tomto případě můžete třeba zkusit šít nebo vyšívat. Tato aktivita je příjemnější spíše ženám. Všechny vaše dovednosti a představivost se zde zhodnotí. Ručně vyráběné věci se nyní stávají stále více populární a ručně vyráběné jsou stále méně vnímány jako jen koníček pro znuděné ženy v domácnosti. V současné době jde vyšívání nezávislým směrem, podnikáním na volné noze, což přináší dobrý příjem. Zejména v karanténním období můžete takto využít svůj volný čas. Na internetu je snadné najít mnoho webů a videí s lekcemi. Tam dostanete odborné rady v mnoha oblastech.

Doufejme, že brzy tento nepříjemný kolotoč omezení skončí, všichni se vrátíme k našim stálým zaměstnáním a život se celkově zlepší. Mezitím si udržujte pevné zdraví, vytrvalost, trpělivost a vzájemné porozumění. Kombinujte tyto priority s dalšími stejně zajímavými a užitečnými věcmi.

Napište do komentářů, jak trávíte svůj čas v karanténním období vy?

Amand Košenila
„Jestliže svoboda slova vůbec něco znamená, potom je to právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet.“ George Orwell.

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Aktuální články

BrikkApp umožňuje investovat už od 1 000 Kč.

Česká platforma BrikkApp nově spouští možnost přímého investování. Nejnižší částka, kterou lze investovat, je 1 000 Kč. Investorům nyní...

Muži trpící depresí si sáhnou na život třikrát častěji než ženy.

Zřídka kdy máme důvěrné rozhovory se svými blízkými, když u nás není vše v pořádku. A někdy je všechno...

Může dlouhodobě fungovat čisté přátelství mezi mužem a ženou?

Může vztah mezi mužem a ženou, kteří mají stejný zájem o opačné pohlaví, zůstat jen blízký a přátelský bez...

Proč jsou muži osamělí a jak se tomu vyhnout

Člověk je společenská bytost a obvykle mu není příjemné žít sám. Existuje mnoho důvodů pro osamělost, je to špatná zkušenost...
- Reklama-

Od běžné diagnostiky po léčbu rakoviny.

Medicína, která se dívá na každého jednoho pacienta zvlášť. Jak funguje a je vůbec možné zkoumat nemoci individuálně? Nelečme jen...

Cesta k seberealizaci může být poměrně dlouhá a namáhavá. 

Chápete, že v životě děláte něco špatně? Nevíte ale, čemu byste chtěli věnovat svůj čas a prostor? Nemáte ponětí, jaké...

Musíš číst

BrikkApp umožňuje investovat už od 1 000 Kč.

Česká platforma BrikkApp nově spouští možnost přímého investování. Nejnižší...

Muži trpící depresí si sáhnou na život třikrát častěji než ženy.

Zřídka kdy máme důvěrné rozhovory se svými blízkými, když...
- Reklama -

Mohlo by se vám líbitPODOBNÉ
Doporučeno pro vás