- Reklama -
Domů Recepty Některé potraviny nebo pokrmy zvyšují u mužů testosteron

Některé potraviny nebo pokrmy zvyšují u mužů testosteron

Podívejme se tedy na ty nejlepší potraviny, které podporují tvorbu mužského hormonu.

0

Je všeobecně známo, že některé potraviny a pokrmy mají velký vliv na naše fyzické, tak duševní zdraví. V tomto příspěvku se zaměříme na potraviny, které mají zvyšovat testosteron u mužů.  

Kvalitní potraviny nepůsobí o nic hůře než vitamíny, některé doplňky stravy nebo léky z lékárny. Tyta argumentace byla několikrát prokázána opakovaným výzkumem vědců, kteří se stravováním zabývají.

Odborníci tedy vydali nové informace týkající se potravinových produktů, které mají být užitečné pro mužskou populaci. Vědci v průběhu různých experimentů zjistili, že některé potraviny pomáhají zvyšovat množství testosteronu. Tento hormon hraje důležitou roli při získávání svalové hmoty, ale například i při sexuálním výkonu. Blahodárně působí také na kostní tkáň.

Podívejme se tedy na ty nejlepší potraviny, které podporují tvorbu mužského hormonu.

Jak první jsou uváděny ústřice. Mořské plody (Seafood) jsou jakoukoli formou mořského života, kterou lidé považují za potravu. Ústřice jsou lídrem mezi ostatními, pokud jde o obsah zinku. Chemická látka zlepšuje kvalitu spermií a sexuální funkce. Ano láska prochází žaludkem.

Pro muže je nedostatek zinku v některých ohledech nebezpečný. Nedostatkem této látky hrozí sexuální dysfunkce a snížení množstvím testosteronu v těle.

Další dobře známou a léčivou potravinou je zázvor. Podle výzkumu zázvor ve stravě zlepšuje mužskou sílu . Pokud jej používáte každý den, bude množství mužského hormonu zvýšeno až 18%.

Zázvor má také antibakteriální a protizánětlivé účinky.

Kořen zázvoru lze přidávat do čerstvých nápojů, salátů nebo čaje. Hojně se používá též jako afrodisiakum, a to především mladý oddenek, často v kombinaci s medem.

 

Zelená listová zelenina je plná hořčíku. Stopový prvek zmírňuje nervové napětí a současně blahodárně působí na mužskou sexuální funkci.

Každý den si dopřejte velký talíř salátu , jehož základem bude listová zelenina. Například bílé zelí, ledový salát, rukola, špenát, petržel nebo koriandr.

 

Potraviny bohaté na omega-3 mastné kyseliny, tak to jsou ryby nebo také rybí tuk. Zlepšují nejen funkci zdravého srdce a cév, ale také významně přispívají k produkci mužského hormonu.

Sleď, huňáček obecný , sardinky, pstruh nebo makrela jsou obzvláště chutné a vitamínově užitečné .

Stará známa zelenina, která má pozitivní vliv na srdce a cévy. Kromě toho zlepšuje sexuální funkce. Cibule obsahuje i další vitamíny, poměrně dost vitamínu B1 a B2, ale i méně vitamínu C. 

Cibule působí také sedativně, protože obsahuje slizy a pektiny, působí dobře i při některých střevních potížích. Dále obsahuje mnoho křemíku, draslíku, síry a dusíkatých látek.

 

Ovoce bohaté na antioxidanty, tak tím je granátové jablko, zlepšuje funkci srdce a pomáhá snižovat účinky stresu. Granátové jablko navíc podporuje produkci testosteronu až o 24%. 

Z granátového jablka se využívá především šťáva, ze které se dělá řada koktejlů nebo džusů. Nejznámějším je orientální nealkoholický nápoj šerbet.

Nerafinovaný za studena lisovaný olivový olej je velice užitečný pomocník při přípravě mnoho pokrmů. Olivový olej zlepšuje celkové zdraví, zejména zlepšuje stav reprodukčního systému.

Konzumací olivového oleje je považováno pro zdraví velmi prospěšné. Obsahuje hlavně mononenasycené mastné kyseliny a vitamin E.

 

Výhody výše popsaných potravin (nejen) pro muže, prokázali odborníci na zdravou výživu mnohokrát. Aby byl účinek skutečně pozitivní, tak je důležité, aby se pravidelně konzumovali a zároveň se nezapomínalo na zdravý životní styl a fyzickou aktivitu, která taktéž velmi dobře pomáhá při produkci testosteronu. Každý pozitivní efekt na sebe nenechá dlouho čekat.

- Reklama -

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Exit mobile version