MužiTestosteron je mužský hormon, který toho dokáže poměrně dost

Testosteron je mužský hormon, který toho dokáže poměrně dost

U mnoha lidí je testosteron spojen se svalnatým a odvážným mužem, který pravidelně navštěvuje posilovnu a provádí silová cvičení.

-

- Reklama -

Testosteron je hlavním mužským hormonem. Na internetu najdete spoustu informací o testosteronu. Existují také důkazy, že tento hormon ve velkém množství pomáhá lidem dosáhnout úspěchu. Taktéž jsou, ale informace o tom, že zvyšuje agresivitu. Najdeme mnoho různých názorů i spekulací. Kde je tedy ta pravda a co je to skutečně za hormon?

Název hormonu vychází z termínu “varle” (varlata). V tomto genitálním orgánu muže je hormon produkován pomocí speciálního substrátu, tedy sterolu. Při normálním fungování těla je produkce testosteronu dobře zavedeným procesem. Hypotalamus je část mozku, který řídí produkci hormonu.

V mužském těle se denně vyprodukuje asi 7mg hormonu. Nehromadí se však ve varlatech, ale vstupuje do krevního oběhu, což znamená, že se šíří po celém těle. Dále se testosteron transformuje na dihydrotestosteron, který se podílí na práci pohlavních orgánů, svalů nebo kůže. Podílí se také na fungování nervového a kardiovaskulárního systému.

Hormon se objevuje u mužského plodu v raných stádiích těhotenství ženy. Po 7-11 týdnech těhotenství se v embryi již formuje genitální orgán. Pokud tento hormon nestačí, může se dítě narodit i s malým penisem.

V procesu puberty adolescentů je pomocí testosteronu zajištěn růst ochlupení nebo růst vousů, taktéž pohlavních orgánů. Vzbuzuje se tak sexuální touha a spouští se produkce spermií.

Některé mýty o testosteronu.

Testosteron je spojován s maskulinitou nebo agresivitou.

U mnoha lidí je testosteron spojen se svalnatým a odvážným mužem, který pravidelně navštěvuje posilovnu a provádí silová cvičení. Ve skutečnosti může existovat spousta testosteronu u normálního muže, který jednoduše posilovnu nenavštěvuje.

Vědci odhalili mýtus, že hormon je spojován s agresí. Nebyly nalezeny žádné komunikační studie. Je to všechno o stereotypech. Společnost věří, že mužské pohlaví je ve srovnání s ženským náchylnější k chuligánství a agresi. Lékaři říkají, že existuje mnoho plachých a nesvalnatých mužů, kteří mají úplnou formu testosteronu, a také existuje mnoho agresivních žen s normálně fungujícím endokrinním systémem.

Žádný z milionářů, který je schopen zachránit svůj kapitál, by si nedovolil myslet, že když je nyní bohatý, může utratit peníze skoro za všechno

Hormon prý ovlivňuje úspěch mužůU mnoha lidí je testosteron spojen s vytrvalostí a odhodláním. Tento názor podpořila i věda. Na začátku století vědci věřili, že v důsledku přítomnosti chromozomu Y a převahy jedné hemisféry mozku nad jinou jsou lidé schopnější ovládat přesné vědy a tím budou úspěšní. Dosud bylo toto stanovisko vyvráceno řadou dalších pokročilejších studií. Podle nových experimentů nemají ženy menší šanci úspěšně zvládnout přesné vědy a vyšplhat se po žebříčku kariéry. Pokud existuje tendence, že muži častěji než ženy zastávají vedoucí pozice, je to kvůli genderovým stereotypům.

Testosteron jako sexuální apetit

Hormon je samozřejmě spojen s libidem, ale jeho hojnost a jeho přítomnost neznamená, že muž je připraven mít sex 24/7. Hormon je produkován nepřetržitě, ale jeho zvýšená produkce nastává hlavně v noci a ráno, takže muži mají často erekci ráno. Když hladiny hormonů klesají po noci a ránu, muži během dne soustředí své myšlenky a činy na něco jiného.

Stresové situace a deprese mohou neutralizovat účinky testosteronu v důsledku čehož mohou mít muži problémy s erekcí a sexuální touhou.

Existuje názor, že čím více testosteronu, tím lépe. Jeho zvýšené množství však může způsobit zdravotní problémy. Nadměrné množství testosteronu v těle může vyvolat výkyvy nálad, výbuchy agresivity nebo poruchy spánku. Tento stav může zase vést k touhám po cigaretách nebo alkoholu. Kromě toho jsou se zvýšeným testosteronem pozorovány akné, vypadávání vlasů a zvýšený tlak. Také se zvyšuje riziko srdečních a cévních problémů.

Podle odborníků je narušení přirozeného procesu produkce hormonů (pokud je bez odchylek od normy) vysoce nežádoucí. Bude více poškozovat zdraví než imaginární výhody a přesvědčení, že testosteron vám pomůže stát se úspěšným a svalnatým. Pokud je z jakéhokoli důvodu hormonu ve srovnání s normou hodně nebo málo, měli byste se poradit s vašim lékařem.

Tělo je náchylné k samoregulaci, včetně produkce hormonů. Pokud nedochází k odchylkám od normy a nepříjemných příznaků je lepší nezasahovat do hormonálního pozadí, aby se zabránilo nepříjemným následkům.

KategorieMUŽI
Amand Košenila
Amand Košenila
„Jestliže svoboda slova vůbec něco znamená, potom je to právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet.“ George Orwell.

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Aktuální články

Chce jen vaše peníze, jak poznám zlatokopku.

Šťastné a pevné vztahy je to, o co všichni usilujeme, respektive se snažíme je budovat na společných zájmech a...

Lidé chtějí být mladí a krásní.

Dvacáté první století je dobou nových možností nejen v medicíně. Pokrok v oblasti zdraví a zkrášlovaní provází lidstvo během celé historie....

Ženy ne vždy myslí vážně to, co ve skutečnosti říkají.

Někdy je komunikace se ženami, jako bloudění na zamlženém nádvoří plném hrábí. Ženy ne vždy myslí vážně to, co nám...

Jak překonat rozpad vztahu?

V životě mnoha lidí dochází k partnerským rozchodům. Někdo může být shozen už v prvopočátku vztahu a někdy to...
- Reklama-

Řada věcí, které nakonec zlomí i ten nejpevnější vztah

Každý chce, aby jeho vztah byl dlouhý a šťastný. Ale ne vždy, to tak vyjde. Existuje řada věcí, které zlomí...

Jaký by měl být skutečný muž?

Velmi často v konverzaci mezi ženami můžete slyšet frázi "skutečný muž." Ale co by to přesně mělo být? Dost...

Musíš číst

Chce jen vaše peníze, jak poznám zlatokopku.

Šťastné a pevné vztahy je to, o co všichni...

Lidé chtějí být mladí a krásní.

Dvacáté první století je dobou nových možností nejen v medicíně....
- Reklama -

Mohlo by se vám líbitPODOBNÉ
Doporučeno pro vás