LifestyleMezi oblíbené položky pánského šatníku patří batoh.

Mezi oblíbené položky pánského šatníku patří batoh.

Jak vybrat pánský batoh, a jakým oblečením ho kombinovat.

-

Mezi oblíbené položky pánského šatníku patří batoh. O jeho historii a módních kombinacích moderních modelů vám povím v dnešním článku. Pánská móda není o nic méně pestrá než ta dámská. Kromě toho se mnoho pánských šatníků dostalo do každodenního života poté, co je muži úspěšně zvládli a ocenili.

Pryč jsou doby, kdy byly batohy považovány za atribut cestovatele nebo vojáka. Stylové a moderní modely pánských batohů budou dobrou alternativou k taškám. Jsou nejen pohodlné a prostorné, ale ve stylu nejsou horší než obvyklé pánské doplňky.

Trocha historie

Za první nalezenou podobnost batohu je považována taška přes rameno, kterou našli archeologové na alpských svazích. Jeho přibližné stáří je 3300 let před naším letopočtem. Produktem je pytlová nádoba na dřevěném rámu. Na Sibiři někteří místní stále nosí batohy podobného stylu. Batohy jsou také možností vojenského vybavení. Stojí za zmínku, že modely pro město jsou jim podobné.

Co zvážit při výběru batohu do města?

Ujistěte se, že batoh je odolný, dobře šitý, bez vyčnívajících nití a jiných vad. Nejlepší je, když je vodoodpudivý. Přemýšlejte o tom, zda a kolik dalších kapes potřebujete. Kování musí být správně připevněno, zámky musí být upevněny bez zvláštní námahy. 

Batoh by na zádech neměl způsobovat nepohodlí. Jeho délku lze vždy upravit pomocí postrojů. Sami se předem rozhodněte, jak prostorný bude, a co v něm budete nosit. 

K výběru látky je třeba přistupovat i z praktické stránky, pánský batoh vyrobený z pravé kůže vydrží déle, navíc jeho vzhled bude stylovější než látkový.

Různé druhy batohů

Stylisté rozdělují batohy na dva typy, městské a turistické. Ty jsou určeny pro systematické zatížení, velké množství věcí a nepříznivé povětrnostní podmínky.

Design je u městských batohů v popředí. Mohou být neformálního nebo formálnějšího městského stylu.

Možnosti stylu s městským batohem

Černý batoh bez množství dekorů a doplňků je kombinován s většinou městských vzhledů. Hodí se zejména ke světle šedým mikinám a tmavě modrým džínům. Dobře bude vypadat i s ležérním sakem.

Světle hnědý kožený batoh bude ladit k bundě nebo kabátu s neformálním akcentem a dokonce i společenské košili. Lze kombinovat i se světlými kalhotami.

Batoh je skvělá volba do města, zvláště pokud se potřebujete pohybovat na kole nebo MHD. Je praktický, prostorný a máte volné ruce. Aby zapadl do vašeho šatníku, vyberte si takový, který bude odpovídat vašemu stylu a potřebám.

Linda Kratochvílováhttps://inrefashion.com/
Patřím do skupiny těch žen, které se velice zajímají o pánskou módu. Móda je nedílnou součástí, jak ženských, tak mužských životních stylů!

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Aktuální články

BrikkApp umožňuje investovat už od 1 000 Kč.

Česká platforma BrikkApp nově spouští možnost přímého investování. Nejnižší částka, kterou lze investovat, je 1 000 Kč. Investorům nyní...

Muži trpící depresí si sáhnou na život třikrát častěji než ženy.

Zřídka kdy máme důvěrné rozhovory se svými blízkými, když u nás není vše v pořádku. A někdy je všechno...

Může dlouhodobě fungovat čisté přátelství mezi mužem a ženou?

Může vztah mezi mužem a ženou, kteří mají stejný zájem o opačné pohlaví, zůstat jen blízký a přátelský bez...

Proč jsou muži osamělí a jak se tomu vyhnout

Člověk je společenská bytost a obvykle mu není příjemné žít sám. Existuje mnoho důvodů pro osamělost, je to špatná zkušenost...
- Reklama-

Od běžné diagnostiky po léčbu rakoviny.

Medicína, která se dívá na každého jednoho pacienta zvlášť. Jak funguje a je vůbec možné zkoumat nemoci individuálně? Nelečme jen...

Cesta k seberealizaci může být poměrně dlouhá a namáhavá. 

Chápete, že v životě děláte něco špatně? Nevíte ale, čemu byste chtěli věnovat svůj čas a prostor? Nemáte ponětí, jaké...

Musíš číst

BrikkApp umožňuje investovat už od 1 000 Kč.

Česká platforma BrikkApp nově spouští možnost přímého investování. Nejnižší...

Muži trpící depresí si sáhnou na život třikrát častěji než ženy.

Zřídka kdy máme důvěrné rozhovory se svými blízkými, když...
- Reklama -

Mohlo by se vám líbitPODOBNÉ
Doporučeno pro vás